Veselje hokejistov Olimpije Ljubljana, ki uresničujejo tihe želje mecena Alexandra Lefebvra. Letošnji cilj uvrstitev v končnico, kar neposredno prinaša uvrstitev v prvo šesterico. Pred sedmim Dunajem imajo zmaji že pet točk prednosti. Foto: www.alesfevzer.com

Po željah se odvija začetek nove sezone Olimpije v razširjenem avstrijskem hokejskem prvenstvu. V četrtem krogu so zeleno-beli hokejisti iz Ljubljane slavili še četrtič, kar je najboljši start, od kar igrajo v Ligi Ebel oziroma zdaj Ligi Icehl.

Prevlada kronana na začetku zadnje tretjine

Pustertal je bil lani v dodatnem razigravanju za vstop v končnico usoden za Olimpijo, zdaj pa so znova dokazali, kako trd oreh so. Kljub razmerju v strelih 47:27 v korist Olimpije je pri gostih iz Južne Tirolske blestel vratar Oliver Roy.

Na prvi gol je bilo treba čakati vse do 42. minute, ko je na podajo Mahkovca in strelu kapetana Žige Pavlina zadel Blaž Tomaževič, ki je pred golom podstavil palico. Že čez dve minuti in sedem sekund je bilo na semaforju v Tivoliju 2:0, potem ko je Maris Bičevskis pospravil odbitek po strelu Tiana Hebarja. Za oba strelca sta bila to prva gola v sezoni.

Blaž Tomaževič je prebil led in le matiral igralca tekme – gostujočega vratarja Oliverja Roya. Foto: www.alesfevzer.com

Po znižanju brez nevarnosti za izenačenje

Proti toku igre, ko se je v zraku visel tretji gol Ljubljančanov, so gostje iz na videz nenevarne akcije znižali na 1:2. Po pregledu videoposnetka so sodniki priznali gol Matthiasa Mantingerja v 55. minuti, kar je obetalo napeto končnico. A v zadnjih petih minutah je Pustertal zmogel zgolj en nenevaren strel in Olimpija Ljubljana se je razveselila tesne, a zaslužene četrte zaporedne zmage v Ligi Icehl.

Sledita Innsbruck in Vorarlberg v gosteh

Na vrhu lestvice sta s popolnim izkupičkom 12 točk Bolzano in Gradec, Olimpija pa je s točko manj zdaj tretja. Slovenske predstavnike v regionalni ligi čaka zdaj nekaj dni predaha in priprava na dve tekmi v dveh dneh. V petek gostujejo pri osmem Innsbrucku, že dan pozneje v soboto sledi tekma z devetim Vorarlbergom.