Nepozabne podobe letošnje kolesarske sezone: Tadej Pogačar je zmagal na Giru in Touru, Primož Roglič na Vuelti. Kaj nam bosta fantastična kolesarja ponudila danes? Foto: Reuters
Tadej Pogačar je lani na cestni dirki SP-ja osvojil bronasto medaljo, letos pa že ves čas poudarja, da ga zanima le naslov prvaka. Foto: Reuters

Danes ni skrivanja – cilj sta zlata medalja in prestižna mavrična majica. V članski konkurenci je ni oblekel še noben Slovenec. Leta 2001 je Andrej Hauptman na cestni dirki osvojil bronasto medaljo, prav tako lani Tadej Pogačar, ki je letos veliki favorit stavnic. Slovenci bodo lahko igrali na več kart, tu sta še Primož Roglič in Jan Tratnik, ki sta sposobna na enodnevnih klasikah prav tako poseči visoko.

Dirka se je v lepem vremenu začela ob 10.40 v Winterthuru, končala se bo približno šest ur pozneje v Zürichu, kjer bodo kolesarji naredili sedem krogov, dolgih po 26,8 kilometra. Začetek vsakega kroga prinaša največ vzpona, najprej kratek 700-metrski vzpon s povprečnim naklonom 8,4 odstotka, kmalu zatem pa še vzpon na Witikon (1,9 km; povprečni naklon 6,2 odstotka). Kratek vzpon je še nekaj km pred ciljno črto, ki pa naj ne bi delal razlik med najboljšimi.

Trasa je zelo zahtevna, časa za počitek ne bo. Po 274 kilometrih dirkanja se bo nabralo 4470 višinskih metrov.

Vključitev v prenos na TV Slovenija 2 bo ob 13. uri. Dirko v živo spremlja tudi Val 202.