Za Dubaj igra tudi Klemen Prepelič. Slovenski reprezentant je bil s 23 točkami prvi strelec gostov. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so bili brez možnosti za zmago, saj so zaostali v vseh elementih košarkarske igre. V prvem polčasu so imeli komaj osem skokov, tekmec jim je v prvih 20 minutah nasul kar 63 točk. V zadnji četrtini so zmaji sicer zmanjšali zaostanek, toda preobrata jim ni uspelo prirediti.

Dubaj je hitro povedel z dvomestno prednostjo (5:16), to pa je v prvi četrtini povišal na +16 (8:24; 11:27). Visoko prednost je ob odličnem metu z razdalje (zadeli so devet trojk) ohranjal, na odmor je odšel s prednostjo 21 točk (42:63).

Pri Dubaju je bil še naprej razpoložen Klemen Prepelič, s svojo tretjo trojko je poskrbel za +20 (46:66). Gostujoči košarkarji so visoko prednost ohranjali brez težav, v tretji četrtini so nekajkrat vodili za 23 točk (51:74, 53:76, 55:78). Tolikšna je bila prednost Dubaja tudi ob koncu tretje četrtine, ko je dvanajsto dubajsko trojko dosegel Aleksa Uskoković.

Cedevita Olimpija je dobro začela zadnjo četrtino, nižala je zaostanek, na krilih Devanteja Jonesa, ki je dosegel pet zaporednih točk, je dobre tri minute pred koncem zaostajala samo še za deset točk (80:90). Po minuti odmora, ki jo je vzel nekdanji trener zmajev in zdajšnji trener Dubaja Jurica Golemac, so se prvi točk razveselili gostje (80:92). Jaka Blažič je bil nato polovično uspešen s črte prostih metov (81:92). Ljubljanski ekipi je do konca uspelo omiliti poraz (84:92).

Krka bo v ponedeljek ob 19. uri igrala v gosteh proti Borcu.