Alvaro Morata je zadel za 1:0, veliko dela pa je opravil tudi pri tretjem zadetku. Foto: EPA

Velikan iz Lombardije je sezono začel zadržano. Po dveh remijih in porazu je zdaj v državnem prvenstvu zapored premagal Venezio, Inter in Lecce. Vmes je sicer v Ligi prvakov klonil pred Liverpoolom, za tretji uspeh v Serie v nizu pa je Milan vse gole dosegel v prvem polčasu.

Domača vrsta, ki jo letos vodi Paulo Fonseca, je večino časa imela pobudo, priigrala pa si je tudi precej več lepih priložnosti. Tri točke si je izborila z izvrstnim zaključkom prvega polčasa, ko je v razmiku petih minut zadela trikrat.

Prvič se je gostujoča mreža na San Siru zatresla v 38. minuti. Prosti strel je z leve strani izvedel Theo Hernandez, ki je z natančno podajo našel Alvara Morato, izkušeni španski napadalec pa je z glavo s pomočjo prečke popeljal rdeče-črne v vodstvo.

Tri minute pozneje je Milan povišal vodstvo. Rafael Leao je imenitno podal za hrbet Teteja Morenteja, kamor je vtekal Hernandez, francoski reprezentant pa je potem s silovitim diagonalnim udarcem žogo poslal pod prečko.

Dve minuti zatem se je gostujoča mreža še enkrat zatresla. Morata je na sredini izmaknil žogo Ylberju Ramadaniju, v protinapadu nato podal Tammyju Abrahamu, ki je zadel vratnico. Odbito žogo je dobil Emerson Royal, ki je še enkrat zaposlil Abrahama, ta je tokrat nastreljal vratarja Wladimiroja Falconeja, potem pa je odbito žogo v mrežo pospravil Christian Pulisic.

Vodstvo je vsaj začasno prevzel Juventus z zmagi pri Genoi s 3:0. Dušan Vlahović je v 48. minuti zadel z bele pike, v 55. pa še iz igre po podaji Teuna Koopmeinersa. Francisco Conceicao je v 89. minuti postavil končni izid. Juventus v tej sezoni domače lige še ni prejel zadetka.

Inter je zmagal proti Udineseju s 3:2. Inter je povedel po vsega 45 sekundah, zadel je Davide Frattesi. Christian Kabasele je v 35. minuti poskrbel za izenačenje, potem pa je na sceno stopil Lautaro Martinez, ki je bil na začetku sezone deležen kritik zaradi slabe forme.

Tokrat je dosegel svoja prva gola v sezoni, prvega v tretji minuti sodniškega dodatka prvega polčasa, drugega pa v 47. minuti. V 84. minuti je Lorenzo Lucca zgolj ublažil poraz Videmčanov.

Pri slednjih je Jaka Bijol igral celo tekmo, Sandi Lovrić je igral do 58. minute, Davida Pejičića pa ni bilo v ekipi.