Angel Correa je postavil izid tekme. Foto: Reuters

Mreži sta v prvem polčasu mirovali, goste je v 64. minuti v vodstvo popeljal Eder Militao. Luka Modrić je izvajal prosti strel, žogo je poslal na levo stran, kjer jo je sprejel Vinicius Junior, poslal jo je v središče kazenskega prostora, kjer jo je sprejel Militao in jo z osmih metrov pospravil mimo Jana Oblaka.

Eder Militao. Foto: Reuters

Igra je nato potekala le nekaj minut. Nekateri navijači so namreč na igrišče začeli metati predmete, proti gostujočemu vratarju Thibautu Courtoisu je priletel nek predmet in sodnik je prekinil tekmo za slabih deset minut.

Gostitelji so žogo v mrežo spravili v 94. minuti, ko je s protinapada zadel Angel Correa. Sodnik je najprej gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja, a počasni posnetek je pokazal, da rezervist ni naredil napake.

Prvi poraz Barcelone
Osasuna je s 4:2 premagala vodilno Barcelono, ki ni igrala z vsemi najboljšimi. To je prvi poraz Kataloncev v sezoni La lige.

Eden ključnih trenutkov tekme: Ante Budimir je padel v kazenskem prostoru, nato pa zadel z enajstmetrovke in v 72. minuti je Osasuna vodila s 3:1 Foto: Reuters

Ante Budimir je na razprodanem stadionu El Sadar zadel dvakrat, najprej v 18. minuti z glavo. Podajalec (z leve strani) je bil Bryan Zaragoza, posojen nogometaš Bayerna, ki je deset minut pozneje po protinapadu Osasuno popeljal v vodstvo z 2:0, kar je bil tudi izid prvega polčasa.

V 53. minuti je Pau Victor izkoristil hudo napako vratarja Sergia Herrera in zadel z več kot 20 metrov. Po dobrih 70 minutah igre je po prekršku Sergija Domingueza nad Budimirjem sodnik dosodil enajstmetrovko, ki jo je hrvaški napadalec kar sam unovčil za 3:1.

V 83. minuti je z levico spektakularno zadel rezervist Abel Bretones, Barcelona (po poškodbi ter Stegna je bil v vratih Inaki Pena) pa je lahko le znižala na 4:2, potem ko je Yamal (podobno kot Bretones) natančno sprožil z razdalje. V sodnikovem dodatku je Ferran Torres zadel okvir vrat.

Osasuna je začasno skočila na 6. mesto lestvice La Lige. Na osmih tekmah je štirikrat zmagala. Foto: Reuters

Trener Barcelone Hansi Flick se je z mislijo na torkovo tekmo Lige prvakov proti Young Boysom odločil za nekoliko spremenjeno začetno enajsterico, Yamal in Raphinha sta na igrišče prišla kot rezervista. Flick je prevzel odgovornost za poraz: "Nismo igrali dobro, kar je moja odgovornost. Poskušal sem zaščititi igralce, ki odigrajo veliko tekem, nisem pa pričakoval takšne igre. Preveč napak smo naredili in dobili kar štiri gole, je pa res, da je bil pri drugem zadetku Osasune verjetno storjen prekršek na začetku akcije."

Flick je imel v mislih vezista Osasune Lucasa Torra, ki je stopil na nogo Paua Victorja, vendar sodnik ni dosodil prekrška.