Veselje Frančka Gorazda Tirška. Foto: Reuters

Drugi je bil Francoz Tanguy de la Forest (253,1) in tretji Korejec Huntae Seo (231,7). Tiršek je v predtekmovanju osvojil šesto mesto in si tako zagotovil nastop med osmerico, ki si zagotovi boje za medalje.

V finalu je nato streljal zelo zanesljivo, se kmalu prebil na četrto mesto in nato že med tiste, ki dobijo medalje. V boju na izločanje se je z mirnimi nastopi, ustrelil je tudi 10,7 in 10,8, prebil vse do odločilnega boja za zlato z domačinom Tangyuem de la Forestom.

Tiršek je imel pred zadnjim strelom 0,6 točke prednosti pred de la Forestom. V zadnji seriji je ustrelil 10,1 točke in sprva ni bil prav zadovoljen z dosežkom. Ko je spoznal, da je paraolimpijski prvak, in to z novim rekordom (prej 252,8), se je skupaj z navijači začel veseliti uspeha.

Franček Gorazd Tiršek med streljanjem. Foto: TV Slovenija/Zajem zaslona

To je disciplina, v kateri si je Tiršek do danes pristreljal že četrto od svojih petih paraolimpijskih medalj.

Nani, kot v strelskih krogih kličejo 49-letnika iz Gornjega Grada, je bil drugi tako v Londonu 2012, Riu 2016 kot tudi v Tokiu pred tremi leti. Četrto medaljo ima v disciplini zračna puška leže (R5) iz Tokia, kjer je bil tretji.

Tirška v nedeljo čaka preizkušnja z zračno puško leže R5 (kvalifikacije ob 11.30, finale ob 15.00), zadnja tekma zanj v Parizu pa bo preizkušnja z malokalibrsko puško leže (R9, kvalifikacije ob 12.30, finale ob 15.00) v sredo, 4. septembra.

Nastop Frančka Gorazda Tirška si lahko ogledate tukaj v posnetku.