Zveza za šport invalidov Slovenije – Slovenski paralimpijski komite (Zveza ŠIS – SPK) je ob zaključku paraolimpijskih iger v Ljubljani organizirala sprejem za paraolimpijce, ki so v Parizu ponovno pisali bogato zgodovino slovenskega parašporta.

S sklepno slovesnostjo

Paraolimpijske igre 2024 S sklepno slovesnostjo "Pariz je zabava" padel zastor na paraolimpijske igre

9.9.2024

Z večerno slovesnostjo na stadionu Stade de France so se končale paraolimpijske igre v Parizu. Prireditelji so ugasnili paraolimpijski ogenj, zastavo paraolimpijskega gibanja pa je prevzel naslednji gostitelj Los Angeles. Tam bodo igre leta 2028.

Slovensko zastavo bosta nosila Živa Lavrinc in Dejan Fabčič

Paraolimpijske igre 2024 Slovensko zastavo bosta nosila Živa Lavrinc in Dejan Fabčič

8.9.2024

Z večerno slovesnostjo se bodo v Parizu končale paraolimpijske igre. Prireditev se bo na stadionu Stade de France začela ob 20.30, spremljali jo boste lahko na TV Slovenija 2, spletni strani MMC, s tolmačem v slovenski znakovni jezik pa na TV Maribor.

Damijan Lazar o uspehu paraolimpijskih iger

Paraolimpijske igre 2024 Damijan Lazar o uspehu paraolimpijskih iger

8.9.2024

Dvorane in tribune so polne, Parižani zelo gostoljubni, prostovoljci pa neverjetni. To so igre, ki so blizu ljudem, športniki pa so v tem okolju odlično sprejeti. Vsi se počutimo kot ena družina znotraj športnega dogodka.

Štrumbelj ob Tirškovem nastopu dobil solzne oči

Članki Štrumbelj ob Tirškovem nastopu dobil solzne oči

8.9.2024

Slovenski športniki so na paraolimpijskih igrah v Parizu dobili dve medalji. Igre so veliko prispevale k napredku parašporta in pomenijo dodaten korak k enakovredni obravnavi športnikov invalidov, meni vodja slovenske ekipe Boro Štrumbelj.

Dostopno "Ko smo dobili bronasto medaljo, je v Parizu posijalo sonce"

6.9.2024

Katarina Meglič je novinarka, ki je v zadnjih desetih dneh skupaj s snemalcem Sebastijanom Ramšakom poskrbela, da smo lahko spremljali naše paraolimpijce na televizijskih ekranih. Danes se vrača v domovino polna vtisov in z dragocenimi izkušnjami.

Lokostrelska dvojica Lavrinc-Fabčič z izjemnim zaključkom do brona

Članki Lokostrelska dvojica Lavrinc-Fabčič z izjemnim zaključkom do brona

6.9.2024

Lokostrelca Živa Lavrinc in Dejan Fabčič sta na tekmi mešanih dvojic na paraolimpijskih igrah osvojila bron. V boju za 3. mesto sta bila boljša od indijskega para. Piko na i je z zadnjim strelom – puščica je priletela v desetico – postavila Živa Lavrinc.

Danes zadnji slovenski nastop v Parizu; popoldne sprejem za zlatega Tirška

Paraolimpijske igre 2024 Danes zadnji slovenski nastop v Parizu; popoldne sprejem za zlatega Tirška

5.9.2024

Na paraolimpijskih igrah v Parizu bo danes na vrsti zadnji slovenski tekmovalni nastop. Lokostrelca Živa Lavrinc in Dejan Fabčič bosta nastopila na mešani ekipni tekmi.

Slovenske odbojkarice končale na šestem mestu

Paraolimpijske igre 2024 Slovenske odbojkarice končale na šestem mestu

5.9.2024

Slovenske odbojkarice so na paraolimpijskih igrah v Parizu osvojile šesto mesto. V tekmi za peto mesto je bila boljša Italija s 3:0 (19, 13, 19).

Tiršku za finale zmanjkali štirje krogi, v četrtek se vrača v domovino

Paraolimpijske igre 2024 Tiršku za finale zmanjkali štirje krogi, v četrtek se vrača v domovino

4.9.2024

Strelec Franček Gorazd Tiršek je na paraolimpijskih igrah v Parizu na tekmi z malokalibrsko puško v disciplini R9 zbral 617,6 kroga, kar je bilo dovolj za 17. mesto in se ni uvrstil v finale.

Fabčič po petih nizih izpadel proti Papaganu

Paraolimpijske igre 2024 Fabčič po petih nizih izpadel proti Papaganu

4.9.2024

Paralokostrelec Dejan Fabčič je na paraolimpijskih igrah v Parizu v šestnajstini finala izgubil proti Turku Yavuzu Papaganu s 6:4. V četrtek bo z Živo Lavrinc nastopil v mešanih parih.

Fabčič zgodaj popoldne proti Papaganu

Paraolimpijske igre 2024 Fabčič zgodaj popoldne proti Papaganu

4.9.2024

Danes bo na paraolimpijskih igrah nastopil paralokostrelec Dejan Fabčič, ki se bo ob 13.28 v šestnajstini finala pomeril s Turkom Yavuzom Papaganom. Prenos boste lahko spremljali na TV Slovenija 2 in spletni strani MMCTV.

Živa Lavrinc po slabšem zadnjem strelu v petico izpadla v četrtfinalu

Paraolimpijske igre 2024 Živa Lavrinc po slabšem zadnjem strelu v petico izpadla v četrtfinalu

4.9.2024

Paralokostrelka Živa Lavrinc je izpadla v četrtfinalu paraolimpijskih iger v Parizu in zasedla končno šesto mesto. Na tekmovanju z ukrivljenim lokom jo je s 6:4 premagala Selengee Demberel iz Mongolije, četrta strelka na svetovni lestvici.

Živa Lavrinc po pravi drami v popoldanski četrtfinale

Dostopno Živa Lavrinc po pravi drami v popoldanski četrtfinale

3.9.2024

Paralokostrelka Živa Lavrinc je v osmini finala paraolimpijskih iger v Parizu s 6:4 izločila Nemko Floro Kliem, četrtfinalni nastop jo čaka ob 17.34, spremljali ga boste lahko na TV Slovenija 2 in spletni strani MMC.

Odbojkarice v boj za končno 5. mesto

Dostopno Odbojkarice v boj za končno 5. mesto

3.9.2024

Z 0:3 (14:25, 18:25, 15:25) v nizih jo je ugnala Brazilija, aktualni svetovni prvak. Že zdaj je jasno, da je Slovenija v rednem delu zasedla 3. mesto v svoji skupini in jo čaka boj za končno 5. mesto.

Živo Lavrinc danes čaka osmina finala

Dostopno Živo Lavrinc danes čaka osmina finala

3.9.2024

Na paraolimpijskih igrah v Parizu bo danes dopoldne nastopila paralokostrelka Živa Lavrinc, ki se je v kvalifikacijah izkazala s šestim mestom. Prenos boste lahko spremljali na TV Slovenija 2 in spletni strani MMC.

Plank zadovoljen po sedmem mestu v metu diska

Paraolimpijske igre 2024 Plank zadovoljen po sedmem mestu v metu diska

2.9.2024

Edini slovenski atlet na paraolimpijskih igrah v Parizu Henrik Plank je v metu diska v kategoriji F52 osvojil sedmo mesto z metom 13,23 metra. Zmagal je Italijan Rigivan Ganeshamoorthy, ki je izboljšal svetovni rekord te kategorije na 27,06 metra.

Tiršek na tekmi v nedeljo ostal za las brez finala

Paraolimpijske igre 2024 Tiršek na tekmi v nedeljo ostal za las brez finala

2.9.2024

Strelec Franček Gorazd Tiršek je na paraolimpijskih igrah v Parizu na tekmi z zračno puško leže v kategoriji R5 v kvalifikacijah končal na devetem mestu in za las ostal brez finala.

Franček Gorazd Tiršek: Zmagali smo z izkušnjami, znanjem in poštenjem

Dostopno Franček Gorazd Tiršek: Zmagali smo z izkušnjami, znanjem in poštenjem

31.8.2024

"Letos je bilo toliko nemogočih situacij ... Na državnem prvenstvu sem padel s stola, na evropskem se mi je vse podrlo. Potem sem moral po sili razmer menjati puško ..." Pot Frančka Gorazda Tirška do zlate medalje na paraolimpijskih igrah je bila trnova.

Slovenske odbojkarice v Parizu do prve zmage

Paraolimpijske igre 2024 Slovenske odbojkarice v Parizu do prve zmage

31.8.2024

Slovenska ženska reprezentanca v odbojki sede je na paraolimpijskih igrah v Parizu na drugi tekmi predtekmovanja v skupini B premagala Ruando s 3:1 (19, -23, 14, 22).