MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu
MMC-teden - tedenska izdaja najboljših vsebin

Atletika

McLaughlin Levrone izid sezone popravila za več kot sekundo

Ameriška atletinja Sydney McLaughlin Levrone je na mitingu v Atlanti v teku na 400 metrov z ovirami s časom 52,70 postavila najboljši izid sezone. To je bil sicer njen prvi uradni nastop po skoraj dveh letih.

3

Kenijka Beatrice Chebet prva atletinja pod 29 minutami

Kenijka Beatrice Chebet je na mitingu Diamantne lige v Eugenu popravila svetovni rekord v teku na 10.000 metrov, v cilj je prišla v času 28 minut, 54 sekund in 14 stotink.

3

Ferlan balkanski prvak v teku na 400 m

Rok Ferlan (Triglav Kranj) je osvojil naslov balkanskega atletskega prvaka. Prvi dan 77. prvenstva v Izmirju v Turčiji je zmagal v teku na 400 m s časom 45,69 sekunde, kar je njegov osebni rekord.

1

"Slovenci so me takoj vzeli za svojo"

Marija Šestak je rojena v Kragujevcu, kjer deluje znana atletska šola. Odraščala je v Beogradu, na olimpijskih igrah v Sidneyju je nastopila za takratnem ZRJ-ju, od SP-ja v Osaki leta 2007 pa je nastopala za Slovenijo in ji priborila številne medalje.