Giannis Antetokounmpo (Janis Andetokumbo) je zbral 27 točk (9/20 za 2), 11 skokov in šest podaj. Foto: EPA

Hrvati so tekmo začeli s serijo 7:0, Grkom pa je po petih minutah igre uspelo izenačiti (10:10). V naslednji akciji sta brata Andetokumbo – Janis je podal, Thanasis pa zadel trojko – popeljala Grčijo do prvega vodstva na tekmi (10:13). Grki so nadaljevali dobro igro, minuto pred koncem tega dela igre so povedli z dvomestno prednostjo (12:22).

Hrvate vodi nekdanji odlični košarkar Damir Mulaomerović. Foto: EPA

Grki so v drugi četrtini povišali prednost na +19 (21:40), na odmor pa so odšli s prednostjo 16 točk (30:46).

Po vrnitvi na parket so Grki ohranjali prednost uvodnih pet minut tretje četrtine (45:62), nato pa je sledil njihov padec oziroma boljša igra Hrvatov. Ti so v treh minutah in pol ujeli Grke (62:65). Grki so ta del igre sklenili z miniserijo 0:5 (62:70).

V zadnji četrtini so Grki vodstvo povišali na +10 (65:75). Po trojki Krunoslava Simona so Hrvati znižali zaostanek na štiri točke (73:77). Giannis Antetokounmpo in Dimitrios Agravanais sta zadela za + 7 Grčije (73:81). Hrvaški protinapad je po podaji Bojana Bogdanovića s polaganjem zaključil Jaleen Devon Smith (75:81). Po tehnični napaki Simona so Grki povišali prednost na 9 (75:84).

Hrvati se niso predali. Bogdanović s prodorom in zadetim prostim metom in še uspešen protinapad, ki ga je zaključil Smith (80:84), je grškega selektorja Dimitrisa Itudisa prisilil v minuto odmora. Simon je minuto in pol pred koncem hrvaško izbrano vrsto še bolj približal grški, na le koš zaostanka (82:84). Hrvati so zapravili priložnost za izenačenje oziroma vodstvo, če bi zadeli trojko. Grki so to takoj kaznovali z izjemno akcijo: Nick Calathes je podal prvemu zvezdniku Grčije, ki je zabil (82:86). Giannis (Janis) je nato blokiral met Smithu, stekel je v protinapad in zadel, nad njim so Hrvati storili še osebno napako (82:89). Končni izid je z zadeto trojko iz težkega položaja postavil Smith (85:89).

Nikola Jokić je bil prvi strelec Srbije z 19 točkami. Foto: EPA

Stotica Srbije
Srbija, ki za številne velja za glavnega favorita za naslov prvaka, je Nizozemce odpravila s 100:76. Nikola Jokić, ki je igral 21 minut, je za Srbe dosegel 19 točk, eno manj je prispeval Vanja Marinković, Vasilije Micić pa je 15 točkam v 22 minutah dodal še 12 podaj. Pri Nizozemski je bil strelsko zelo razpoložen Worthy de Jong, ki je ob metu 11:14 (za tri 6:8) zbral 28 točk.

Italijani brez težav proti Estoniji
Italijani so brez težav opravili z Estonijo in jo premagali s 83:62. Simone Fontecchio je vpisal 19 točk, Kerr Kriisa jih je za Estonce dal 20. Znano je tudi, da italijanski zvezdnik Danilo Gallinari več mesecev ne bo mogel igrati, kot je danes sporočil njegov klub Boston Celtics, si je strgal križno vez v levem kolenu. Krilni igralec se verjetno ne bo vrnil na igrišča pred naslednjim letom.