Kikkan Randall si je v zadnjih desetih metrih pritekla zmago. Foto: EPA
Vesna Fabjan se je petič v karieri povzpela na zmagovalni oder.
Vesna Fabjan je dobila zadnji šprint v ruskem Ribinsku, Katja Višnar pa je zasedla drugo mesto. To je bila prva dvojna zmaga Slovenije v smučarskih tekih. Foto: EPA
Emil Jönsson
Emil Jönsson je dobil moški šprint. Foto: EPA
Šprinterski finale brez Slovenk

Američanka je v finalnem teku v zadnjih desetih metrih 'smuknila' v vodstvo in za tri desetinke sekunde ugnala najbližjo zasledovalko, Norvežanko Caspersen Maiken Fallo. Tretja je bila Švedinja Charlotte Kalla. Marit Björgen, ki je lovila svojo 45. zmago za svetovni pokal, je bila na koncu peta.

Majdičeva in Višnarjeva obstali v četrtfinalu
Izločilni boji so se s četrtfinalnimi teki začeli ob 14.30. Fabjanova je v skupini 2 osvojila tretje mesto, za vodilno Marit Björgen (2:16,9) je zaostala 0,8 sekunde in se kot 'srečna poraženka' uvrstila v polfinale. V polfinale pa se ni uspelo uvrstiti Majdičevi in Višnarjevi, ki sta se v skupini 3 uvrstili na 3. (+0,6) oziroma 5. mesto (+1,2). Skupino si je podredila Američanka Kikkan Randall (2:19,7). Na koncu je Majdičeva osvojila 15., Višnarjeva pa 21. mesto.

V kvalifikacijah so se izkazale vse tri: Fabjanova je dosegla 4. čas (+1,95), Višnarjeva 5. (+2,24), Majdičeva pa 16. (+4,78). Najhitrejša je bila Norvežanka Falla (2:16,57).
Hudač: Rezultati bodo boljši
"Po težkih pripravah, ki so za nami v zadnjih tednih, smo pričakovali, da se lahko zgodijo tudi rezultati, ki ne bodo povsem po pričakovanjih. Celotna ekipa okrog Petre, jaz, zdravnik, serviserji in vsi, ki njo poznamo, vemo česa je sposobna in vemo, da je morda malce še utrujena. Potrebuje še 4 ali 5 dni, da se vrne nazaj. Situacija se spreminja z vsakim dnevom, tako kot je bilo to že v prejšnjih letih. Upajmo, da se bodo ti naši občutki in tudi želje potrdile na svetovnem prvenstvu in bodo tam rezultati boljši od teh v Drammnu," je po tekmi dejal trener Ivan Hudač.