Todd Lodwick je malce presenetljivo opravil s konkurenco v močnem sneženju. Foto: EPA
Špela Rogelj
Špela Rogelj se bo poskušala na petkovi tekmi prebiti med 15. Foto: Reuters

Kombinatorci bodo tekmo s skupinskim štartom na svetovnem prvenstvu v Libercu končali v petek. Po teku na 10 km s skupinskim štartom vodi Lodwick, na drugem mestu je Nemec Tino Edelmann, ki zaostaja 4,6 sekunde, tretji pa je še en Američan Bill Demong. Slovenci so svojo nalogo opravili slabše od pričakovanj. Mitja Oranič je na 25. (+49,8), Andrej Jelenko na 42. (2:13,8), Gašper Berlot pa na 48. mestu (+2:31,0).

Moan šele 18.
Favorit za zmago je vodilni v svetovnem pokalu Finec Anssi Koivuranta, ki ima pred svojo specialno disciplino minimalen zaostanek (6,7 sekunde) in je na petem mestu. Največji favorit za tekaško preizkušnjo Norvežan Magnus Moan je popolnoma odpovedal in zasedel šele 18. mesto.

Rogljeva v drugi seriji petnajsta
Skakalke so opravile še tretji trening na srednji skakalnici pred petkovo tekmo. Med Slovenkami je najvišjo uvrstitev uspelo doseči Špeli Rogelj, ki je bila v drugi seriji 15. V drugih dveh serijah je Rogljeva v konkurenci 39 skakalk dosegla 31. in 21. mesto. Podobne uvrstitve so vknjižile tudi preostale Slovenke. Barbara Klinec je bila 36., 25. in 24., Eva Logar 22., 30. in 27., Manja Pograjc pa 18., 20. in 19.