Dobitniki medalj v nordijski kombinaciji: zlati Eric Frenzel, srebrni Tino Edelmann in bronasti Felix Gottwald. Foto: Reuters
Marjan Jelenko
Marjan Jelenko, ki je letos z mladinskega SP-ja prinesel zlato in srebrno medaljo, se tudi med člani hitro prebija v vrh. Foto: MMC RTV SLO
Od Slovencev najboljši Jelenko

Frenzel si je priskakal najboljše izhodišče po polovici preizkušnje. Po skoku, dolgem 109,5 metra, se je na progo podal 19 sekund pred najbližjim zasledovalcem. "Sem svetovni prvak, in to v Oslu, kaj boljšega ne obstaja. V bistvu še sploh ne dojemam, ampak nekako gre za olajšujoč občutek. Sem presrečen. Po skokih namreč nisem verjel, da mi bo uspelo prvo mesto zadržati," je bil po tekmi navdušen 22-letnik.
Edelmann dopolnil nemški uspeh
V cilj je pritekel z 12 sekundami prednosti pred rojakom Tinom Edelmannom, ki je z odličnim tekom prišel do srebra. Po skokih je bil šesti. Odličje si je s hitrim tekom okrog vratu obesil še Avstrijec Felix Gottwald, 15. po skokih.
Med 30 le Jelenko
20-letni Jelenko je na srednji skakalnici skočil 102 metra in bil dolgo v vodstvu. Prehitelo ga je le šest tekmovalcev. V teku je obetavni kombinatorec pričakovano nekoliko izgubil in končal kot 27. Nekoliko sta razočarala Mitja Oranič in Gašper Berlot, ki sta bila 36. in 37. Berlot je bil po skokih 14. Na 54. mestu je preizkušnjo končal Jože Kamenik.
Razočaral je prvi favorit in trenutno vodilni v svetovnem pokalu Jason Lamy Chappuis. Po skokih je bil Francoz tretji, nato pa je v teku veliko izgubil in v cilj prišel kot 15.