Po uspešnem nadaljevanju Lige ABA Cedevito Olimpijo zdaj čakata dve domači tekmi v Evropskem pokalu. V torek v Ljubljano prihaja Budućnost, v četrtek pa Promitheas. Foto: Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Tretjič zapored so zmaji slavili v regiji, devetič v vseh tekmovanjih, še drugič v tej sezoni pa so visoko ugnali Mornar, ki se oddaljuje od šestega mesta. To letos še vodi v končnico – lani je zasedba iz Bara igrala v polfinalu Lige ABA –, Ljubljančani pa trenutno zanesljivo držijo četrto mesto. Pred njimi je izjemno naporen marčevski urnik, ko bodo lovili končnico v Evropskem pokalu – prihodnji teden igrajo v tem tekmovanju dve domači tekmi – in v regiji.

Pomembna zmaga za nas. Mornar igra odlično napadalno košarko. V prvem polčasu smo bili nekoliko zmedeni, v drugem pa smo nato dvignili našo agresivnost. Ukradli smo nekaj žog, dosegli lahke koše in pridobili na samozavesti ter zasluženo zmagali.

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije

V Topolici so gostitelji korak držali do 37. minute, ko so zaostajali še za tri, do konca četrtine pa je Olimpija naredila delni izid 16:3 in nato v zadnji četrtini nadigrala domačo zasedbo. Razpoloženi so bili gostujoči strelci, ki so za tri metali 14/31 (45-odstotno), iz igre pa 60-odstotno. Lepo je tekel napad zmajev, ki so zbrali 21 podaj, uspeli pa so Mornarju vsiliti svoj ritem igre in z zanje značilno hitro tranzicijo v protinapadih prišli do 26 točk. Najboljša strelca sta bila Jacob Pullen, ki je pred sezono v Ljubljano prišel prav iz Bara, in Yogi Ferrell, ki je petkrat zadel izza črte, s po 17 točkami. 15 jih je dodal Zoran Dragić, 12 Edo Murić, 11 Zach Auguste, deset pa Alen Omić.

Jacoba Pullna so v Baru lepo sprejeli. Foto: Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Po boljšem začetku Mornarja je Olimpija po seriji 9:0, ki jo je s trojko zaključil Ferrell, v sedmi minuti povedla s sedmimi točkami naskoka. Dve minuti pozneje, ko je bil izza črte uspešen Pullen, so imeli zmaji prvič dvomestno razliko. Obe ekipi sta bili v napadu zelo razigrani in v prvi četrtini, ki so jo gostje dobili za šest, za tri metali 5/9.

V 14. minuti je, ko sta v protinapad stekla Dragić in Jaka Blažič, trojko iz kota zadel Pullen in ljubljanska prednost je bila znova deset točk (29:39), toda nadaljevanje četrtine je pripadlo Mornarju, ki je dve minuti pred odmorom z zaporednima trojkama Aleksandra Lazića in Balše Živanovića prišel na -2, nato na -1, toda za tri je zadel še Dragić in ob polčasu je Olimpija vodila z 48:44.

Po treh minutah tretje četrtine je bila prednost zmajev znova osem točk, ko je dve trojki prispeval Ferrell. Mornar se je nato s serijo 5:0 povsem približal, toda Olimpija je odgovorila z enakim delnim izidom. Najprej je bil petič izza črte natančen Ferrell, zatem pa je v protinapadu za vodstvo 69:59 zadel Murić. Ob koncu tretje četrtine je bil Pullen uspešen za tri – za ljubljanskih +13.

Odlično so gostje odprli zadnjo četrtino, v katero so vstopili s serijo 6:0, Auguste pa je silovito v protinapadu zabil za +17. Ko sta zapored trojki prispevala Blažič in Dragić, se je razlika povzpela prek 20, najvišja pa je bila tri minute pred koncem, ko je za +24 zadel Luka Ščuka.

Krka v nedeljo v izjemno pomembnem obračunu za obstanek v ligi gosti Split.