Yogi Ferrell je bil spet prvi strelec Cedevite Olimpije. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Ljubljančani, ki so na gostovanje prišli le z desetimi zdravimi igralci, so vodili s 3:2, nato pa so Italijani naredili delni izid 10:0 in vodstva niso več izpustili iz rok. Varovanci Jurice Golemca so v drugi četrtini prišli na -4, toda spet je sledil odgovor Reyerja in pobeg na dvomestno prednost. Ob polčasu je bilo 38:29.

Cedevita Olimpija nemočna v Benetkah

Kanček upanja se je posvetil na začetku zadnje četrtine pri izidu 58:52, toda Italijani so v naslednjih treh napadih zadeli dve trojki in ušli na +13. Takrat je bilo jasno, da Cedevita Olimpija v Evropi ostaja na ničli.

Pri zmajih sta izstopala Yogi Ferrell s 27 točkami, 5 podajami in 4 skoki (indeks 35) in Alen Omić z 11 točkami in kar 21 skoki (indeks 25). 14 točk je osel tudi Josh Adams. Pri Reyerju je bl s 15 točkami najučinkovitejši Allerik Freeman.

Cedevita Olimpija bo v naslednjem krogu po reprezentančnem premoru 22. novembra gostila ukrajinsko ekipo Prometej, ki je po štirih tekmah pri polovičnem izkupičku.

Izostanek hrvaških reprezentantov Karla Matkovića in Lovra Gnjidića ter slovenskega Zorana Dragića še naprej krojijo usodo Cedevite Olimpije, ki je na uradnih tekmah v tej sezoni v negativnem razmerju 4-5. V Ligi Aba ima tri zmage in poraz, osvojila je slovenski superpokal, evropski pokal pa je zaenkrat njena neosvojljiva trdnjava.