Benjamin Šeško je zabil prvi gol v avstrijski ligi po 18. septembru. Foto: EPA

Napadalec Salzburga je v 55. minuti odločil tekmo na gostovanju pri Austrii Klagenfurt v Celovcu, ki so jo rdeči biki dobili z 1:0 in vodstvo na lestvici pred Sturmom iz Gradca (ta je z 1:1 remiziral pri tretjeuvrščenem LASK-u) povišali na šest točk.

Šeško je žogo sprejel na robu kazenskega prostora, se obrnil in zadel z desnico.

19-letnik je predtem nazadnje žogo v nasprotnikovo mrežo v avstrijski ligi pospravil 18. septembra. 19. oktobra je bil uspešen v avstrijskem pokalu. V prvenstvu je zdaj pri petih golih, enem manj, kot jih je za Tirol zabil Nik Prelec.

Salzburg, ki je v letu 2022 izgubil le dve prvenstveni tekmi, je s sedmo zaporedno zmago na gostovanju izenačil klubski rekord iz leta 2011.

Šeško je zatresel mrežo tudi v 78. minuti, vendar je bil gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Benjamin Šeško na nedeljski tekmi. Foto: MMC RTV SLO

Slovenska reprezentanca se bo zbrala danes na Brdu pri Kranju. V četrtek ob 17.30 jo čaka tekma proti Romuniji, v nedeljo ob 15.00 pa še dvoboj s Črno goro.

SEZNAM SLOVENIJE ZA NOVEMBRSKI TEKMI

Vratarji (4): Jan Oblak (Atletico Madrid), Vid Belec (Apoel), Igor Vekić (Pacos de Ferreira), Matevž Vidovšek (Olimpija);

Branilci (9): Miha Mevlja (Spartak Moskva), Petar Stojanović (Empoli), Jaka Bijol (Udinese), Jure Balkovec (Alanyaspor), Miha Blažič (Angers), Jon Gorenc Stanković (Sturm Gradec), Žan
Karničnik (Ludogorec), Gregor Sikošek (Maribor), David Brekalo (Viking);

Vezisti (7): Jasmin Kurtić (Paok), Miha Zajc (Fenerbahče), Domen Črnigoj (Venezia), Sandi Lovrić (Udinese), Adam Gnezda Čerin (Panathinaikos), Timi Max Elšnik (Olimpija), Tomi Horvat (Sturm
Gradec);

Napadalci (5): Benjamin Verbič (Panathinaikos), Andraž Šporar (Panathinaikos), Luka Zahović (Pogon Szczecin), Benjamin Šeško (Salzburg), Andres Vombergar (San Lorenzo).