Josh Adams je navdušil v dvorani Ekinox. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Ljubljančani kljub zmagi po polovici rednega dela ostajajo na dnu skupine A. Od osmega mesta, ki vodi v izločilne boje, pa jih ločita dve zmagi. Varovanci Jurice Golemca so bili večji del tekme v prednosti. Tudi v napeti končnici so ohranili zbranost in zasluženo premagali ekipo, ki je v prvih osmih krogih doživela le dva poraza.

Junak je bil Josh Adams, ki je dosegel 26 točk (5/10 za dve, 4/9 za tri), od tega 11 v zadnji četrtini. 18 točk je dodal Yogi Ferrell, 14 pa Alen Omić.

Olimpija vseskozi v prednosti v prvem polčasu
Že v prvi minuti sta Rok Radović in Adams zadela izza črte, Olimpija si je hitro zagotovila sedem točk naskoka (5:12), vendar so se Francozi zbrali. Pierre Pelos je s petimi točkami končal prvo četrtino (23:26).

Yogi Ferrell, Alen Omić in Adams so skupaj dosegli kar 58 točk za zmaje. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Sredi druge četrtine se je razigral Adams, ki je do odmora zbral 11 točk, po trojki Marka Jeremića pa so si zmaji zagotovili najvišjo prednost na tekmi (29:39). Gostitelji so do konca prvega polčasa znižali na 41:44.

Bourg povedel le za kratek čas
Na začetku drugega polčasa so s košem in dodatnim prostim metom Jamesa Palmerja tudi povedli s 46:44. Nobeni ekipi se ni uspelo odlepiti, Jeremić pa je s trojko tik pred koncem tretje četrtine priigral Olimpiji štiri točke prednosti (60:64).

Palmer zgrešil dve ključni trojki v napeti končnici
Adams in Ferrell sta blestela v zadnji četrtini, ko je Olimpiji uspelo ohraniti minimalno prednost. Adams je zadel dva prosta meta 44 sekund pred koncem, a je bil natančen tudi Jordan Floyd (85:87). 15 sekund pred koncem je Hugo Benitez ukradel žogo Adamsu in podal do Palmerja, ki pa se je prehitro odločil za met izza črte in zgrešil je celoten obroč.

Po minuti odmora je Ferrell zadel dva prosta meta, nato pa je Palmer sedem sekund pred zadnjim piskom sirene zadel trojko z desne strani (88:89). Golemac je vzel še zadnjo minuto odmora, Ferrell pa je bil natančen pri prostih metih (88:91). Francozom je ostalo še pet sekund, a niso imeli več minute odmora. Palmer je zgrešil trojko, Isiaha Mike pa je žogo potisnil skozi obroč ob pisku sirene, a to ni bilo dovolj za podaljšek.

Golemac: Zelo pomembna zmaga za dvig samozavesti
"Zaslužena zmaga. Nadzorovali smo večino tekme in bili v prednosti. Bourg je dobra ekipa, ki jo je težko prelomiti. Imeli smo nekaj priložnosti, a so naši tekmeci vsakič našli odgovor na naše točke. Zelo pomembna zmaga proti vodilni ekipi naše skupine za dvig samozavesti pred nadaljevanjem sezone," je bil zadovoljen trener Golemc:

Adams je dodal: "Zelo pomembna zmaga proti najboljši ekipi v naši skupini. Pred tekmovalnim premorom v Evropskem pokalu smo resnično potrebovali to zmago. Z njo si moramo dvigniti samozavest pred nadaljevanjem tekmovanja.”

Adams zrežiral zmago Olimpije v Bourgu

Čez tri tedne sledi gostovanje v Turčiji
Ljubljančani bodo v desetem krogu 11. januarja gostovali v Turčiji pri Bursasporu, domačim gledalcem v Stožicah pa se bodo znova predstavili 18. januarja proti Cluju.

Nova poškodba Dragića
Zoran Dragić bo manjkal dalj časa. Razlog je poškodba levega komolca. Ljubljanski klub ni razkril, kako dolgo bo moral 33-letnik prisilno počivati. Dragić se je letos poškodoval že na evropskem prvenstvu, smola pa ga spremlja tudi po decembrski vrnitvi na parket. Od takrat je igral na petih tekmah, treh v evropskem pokalu in dveh v Ligi ABA.