Virgil van Dyk je v 41. minuti z glavo zadel za vodstvo Liverpoola v Milanu. Foto: Reuters

V Milanu so sicer povedli gostitelji, že v 3. minuti oziroma po 167 sekundah je za veselje na še zdaleč ne povsem polnih tribunah (59.826 gledalcev) poskrbel Christian Pulišić. Po hitrem protinapadu je dobil žogo na desni strani kazenskega prostora in iz bližine zatresel mrežo z natančnim diagonalnim strelom.

Liverpool je izenačil v 23. minuti, ko je Trent Alexander-Arnold poslal predložek z leve strani v kazenski prostor, z glavo pa je bil najvišji branilec Ibrahima Konate. Francoz se je med strelce vpisal prvič po dveh letih in pol.

V 41. minuti so Angleži še enkrat zadeli z glavo, po podaji Kostasa Cimikasa iz kota je približno 4400 Liverpoolovih navijačev osrečil kapetan Virgil van Dyk.

Med prvim in drugim golom gostov je Mohamed Salah dvakrat stresel prečko, imeli pa so še nekaj lepih priložnosti. Do odmora je bilo razmerje strelov v okvir vrat 1:7, na koncu 2:12!

V 67. minuti je končni izid s strelom v daljši kot postavil Dominik Szoboszlai, podal mu je Cody Gakpo.

Zgodnji zadetek Christiana Pulišića je bila ena izmed zelo redkih svetlih točk Milana na dvoboju proti Angležem. Foto: Reuters

Lepa zmaga je polepšala rojstni dan trenerju redsov Arneju Slotu, ki je v torek dopolnil 46 let.

V Milanu je šlo za obračun evropskih velikanov, ki sta skupaj osvojila 13 naslovov evropskih prvakov. Italijani so bili na vrhu sedemkrat, Angleži šestkrat. Sta pa kluba odigrala šele peti medsebojni dvoboj.

Najbolj sta seveda ostala v spominu finala Lige prvakov leta 2005 in 2007. V Carigradu je Liverpool po zaostanku z 0:3 in neverjetnem preobratu, ki ga je dosegel v pičlih šestih minutah drugega polčasa, na koncu po 11-metrovkah slavil s 6:5. Dve leti pozneje so se rdeče-črni oddolžili v Atenah z zadetkoma nepozabnega Filippa Inzaghija in s slavjem z 2:1.

Harry Kane in Leon Goretzka v objemu po zadnjem zadetku Bayerna. Foto: Reuters

Kane štirikrat med strelci

Za visoko zmago Bayerna je štiri zadetke dosegel Harry Kane, od tega tri z 11-metrovke.

Po prvem polčasu je nemški velikan vodil s 3:0, nato pa je Dinamo z zadetkoma v 49. in 50. minuti hitro znižal na 3:2. Toda s tem je le spodbudil "bavarski stroj", ki je do konca tekme mlel naprej. 11 minut pozneje je bilo že 5:2, ustavilo se je pri 9:2. Končni izid je v 92. minuti postavil Leon Goretzka.

Kane je v Ligi prvakov zdaj pri številki 33 in s tem najboljši angleški strelec v zgodovini tega tekmovanja. Wayne Rooney je vratarje tekmecev premagal 30-krat.

Bayern nikoli prej v najelitnejšem evropskem tekmovanju ni dosegel devetih zadetkov. To je tudi najvišje število golov katerega koli kluba v prvem delu Lige prvakov.

Dinamo je doživel najvišji poraz v zgodovini kluba.

Najvišji zmagi v Ligi prvakov imata Liverpool in Real, ki sta z 8:0 "odpihnila" Bešiktaš (leta 2007) oziroma Malmö (2015). Mreži pa sta se največkrat zatresli leta 2016 na obračunu med Borussio Dortmund in Legio Varšavo, ki se je končal z 8:4.

Semafor na Allianz Areni po koncu tekme. Foto: Reuters
Slavje strelca Antonia Rüdigerja in podajalca Luke Modrića po drugem zadetku Reala. Foto: Reuters

V Madridu ključen zadetek Rüdigerja proti nekdanjemu klubu

Tokrat so se Madridčani za zmago nad Stuttgartom precej namučili. Nemški podprvaki so bili v prvem polčasu boljši. Domače, ki so v obrambi pogrešali načetega Ederja Militaa, je z nizom sijajnih obramb reševal vratar Thibaut Courtois, enkrat pa tudi prečka.

V drugem delu je Militao le stekel na zelenico in v prvi minuti nadaljevanja so varovanci Carla Ancelottija povedli. Po hitrem protinapadu in napaki branilca Maximiliana Mittelstädta, ki mu ni uspelo izbiti žoge, je Rodrygo podal Kylianu Mbappeju, ta pa je zadel iz bližine.

V 59. minuti je Vinciusu Juniorju po strelu z roba kazenskega prostora veselje preprečila prečka. Kazen je sledila v 68. minuti, ko je po podaji iz kota z glavo izenačil Deniz Undav.

Deniz Undav (levo) je poskrbel za izenačenje Stuttgarta, kar pa ni bilo dovolj za kakšno točko v Madridu. Foto: Reuters

Real se je v končnici srečanja vendarle dokopal do vseh treh točk. V 83. minuti je rezervist Luka Modrić iz kota našel Antonia Rüdigerja, ta pa je bil v skoku najvišji v vratarjevem prostoru in zatresel mrežo svojega nekdanjega kluba, katerega član je bil med letoma 2011 in 2016.

V 95. minuti je za 3:1 poskrbel 18-letni Brazilec Endrick, ki je prav tako vstopil s klopi. Zadel je z močnim strelom od daleč.

Prvi dve tekmi nove sezone sta bili že pozno popoldne. Juventus je doma s 3:1 premagal PSV, Aston Villa v gosteh Young Boys z 0:3.