Rodrygo je četrt ure pred koncem poskrbel za preobrat. Foto: EPA

V prvem polčasu na stadionu Santiago Bernabeu ni bilo zadetkov. Rumeni karton je v 32. minuti prejel Kylian Mbappe zaradi ugovarjanja sodniku.

Courtois zelo nespretno posredoval
V 54. minuti je Jofre z leve strani podal pred vrata, kjer je vratar Thibaut Courtois s peto nespretno potisnil žogo v lastno mrežo in poskrbel za nepričakovano vodstvo gostov.

Jofre se je veselil vodstva Espanyola, ki pa ni trajalo dolgo. Foto: EPA

Carvajal hitro izenačil
Le štiri minute zatem je izenačil Dani Carvajal po podaji Juda Bellinghama z leve strani. V nadaljevanju so gostitelji močno prevladovali. Vinicius Junior, ki je vstopil v 55. minuti namesto Arde Gülerja, je četrt ure pred koncem z leve strani z zunanjim delom stopala sijajno podal žogo pred vrata, Rodrygo pa jo je s šestih metrov poslal v mrežo.

Mbappe najprej v vlogi podajalca, nato pa še strelca
V 78. minuti se je izkazal Mbappe, ki je poskrbel za natančno podajo, v kazenskem prostoru je našel Viniciusa Juniorja, ki je povišal na 3:1.

Marc-Andre ter Stegen se je poškodoval tik pred odmorom. Nemca so odnesli na nosilih in v tej sezoni verjetno ne bo več igral. Foto: EPA

V 90. minuti se je tudi Mbappe vpisal med strelce. Francoz je bil natančen z bele točke, potem ko je Carlos Romero podrl najstnika Endricka. Gostje so se pritoževali, da je bil prekršek storjen zunaj kazenskega prostora, a je videosodnik potrdil prvotno odločitev glavnega sodnika Joseja Luisa Munuere.

Barcelona po novi gladki zmagi ostala brez vratarja ter Stegna
Villarreal je izgubil proti Barceloni z 1:5. Katalonci so trdno na vrhu z maksimalnimi 18 točkami, a so za dlje časa ostali brez prvega vratarja Marc-Andreja ter Stegna, ki si je ob koncu prvega polčasa hudo poškodoval koleno. Prve informacije iz tabora Barcelone so zelo pesimistične. Nemški reprezentančni vratar bo moral počivati okoli osem mesecev, kar pomeni, da je zanj sezona 2024/25 zeklo verjetno že končana.

Robert Lewandoski je blestel tudi na stadionu de la Ceramica. Foto: EPA

Za Katalonce sta po dva zadetka dosegla Robert Lewandowski in Raphinha, enega pa je dodal Pablo Torre.

Lewandowski je s šestimi zadetki prvi strelec La lige. Poljak je imel priložnost za hat-trick, a je v 66. minuti z bele točke zadel vratnico.

"Zadovoljen sem z zmago, a zelo žalosten, saj nam je jasno, da gre za zelo hudo poškodbo kolena. Takoj sem vedel, da je to resna poškodba, nisem potreboval potrditve zdravnika," je poudaril trener Barcelone Hansi Flick.

Prva zmaga Valencie
Valencia je ugnala Girono z 2:0 in se veselila prve zmage v tej sezoni. Girona, ki je navduševala v pretekli sezoni La lige, je doživela tri zaporedne poraze, vključno s porazom z 0:1 v Parizu na derbiju v Ligi prvakov v sredo.

Dani Gomez je na Mestalli potrdil prvo zmago Valencie v letošnji sezoni. Foto: EPA

Juanpe je v 56. minuti odbil strel krilnega igralca Valencie Luisa Rioje v lastno mrežo, Dani Gomez pa je z nizkim strelom od daleč podvojil vodstvo dve minuti zatem.

Varovanci Rubena Baraje so se po štirih porazih na prvih petih tekmah povzpeli z dna lestvice.

Zmage se je razveselil vratar Valencie Giorgi Mamardašvili, ki je podpisal pogodbo z Liverpoolom. Na Anfield se bo preselil 1. julija 2025.

"Ta zmaga je zelo pomembna, ker smo začeli zelo slabo, prvih pet tekem je bilo zelo težkih," je dejal gruzijski reprezentant.