Roger Federer je na osrednjem igrišču utišal glasne španske navijače in z brezhibno igro dokazal, da bo eden glavnih favoritov tudi v Roland Garrosu. Foto: EPA
Rafael Nadal je bil po štiriurnem maratonu proti Novaku Djokoviću preveč utrujen. Foto: EPA
Roger Federer
Federer je ponosno dvignil šampionski krožnik. Foto: EPA
Dinara Safina in Carloine Wozniacki.
Dinara Safina se na pesku odlično počuti. Po zmagi v Rimu je bila najboljša še v Madridu. Foto: EPA

To je bil 20. dvoboj med Švicarjem in Špancem, s 13:7 v zmagah še vedno vodi Nadal. Federer je pred tem nazadnje premagal Nadala na zaključnem mastersu leta 2007 v Šanghaju. Na pesku pa je bil boljši od njega le v Hamburgu leta 2007. S tem je prekinjen niz 33. zaporednih zmag "Rafe" na pesku.

Roger izkoristil edino priložnost za brejk
Prvi igralec sveta je imel priložnost za brejk v drugi in šesti igri, a se je Švicar rešil. V deveti igri je Nadal prvič zašel v težave. Po 0/30 je še uspel izenačiti, a je Federer vseeno izkoristil svojo edino priložnost za odvzem servisa. V deseti igri je brez izgubljene točke zadržal servis in po 40 minutah osvojil uvodni niz.

Nadal v odločilnih trenutkih nezbran
Tudi v nadaljevanju je zmagovalec 13 turnirjev za grand slam prikazal izjemno igro z osnovne črte. Brejk mu je uspel v peti igri. V osmi igri je imel Rafa 0/30, a je Federer z odličnimi servisi nanizal štiri točke zapored in povedel s 5:3. V deveti igri je po izenačenju (40/40) Nadal uspel znižati na 4:5. Roger je serviral za zmago, "Rafa" pa je iztisnil zadnje atome moči in si priigral dve priložnosti za brejk. Z dobrimi servisi se je Federer rešil in izkoristil drugo zaključno žogo. Uspel mu je celo as z drugim servisom.

Nadal bi z zmago postral prvi igralec, ki bi v isti sezoni osvojil vse tri turnirje serije, slavil je v Monte Carlu in Rimu. Na pesku je v zadnjih petih letih izgubil le 5 izmed 155 dvobojev.

"Danes sem v odločilnih trenutkih vedno našel pravo rešitev. Na koncu sem dokaj zanesljivo slavil. To je zares pomembna zmaga zame. Po nekaj grenkih porazih v letošnji sezoni sem zares potreboval tako zmago," je povedal Federer, ki je osvojil 58. turnir v karieri, a šele prvega letos.