Fernando Alonso je v Severni Ameriki zmagal prvič. Foto: EPA
Fernando Alonso
Svojo zbirko zmag je Španec povečal na 14. Foto: EPA
Michael Schumacher, Fernando Alonso in Kimi Räikkönen
Trojica na zmagovalnem odru je bila različnega razpoloženja. Foto: EPA

Kimi Räikkönen se mu je najbolj približal v 11. krogu, ko ga je poskušal tudi prehiteti, a mu ni uspelo. V nadaljevanju je imel težave pri obeh postankih v boksu. Najprej je izgubil nekaj dragocenih sekund pri menjavi zadnjega kolesa, pri drugem postanku pa mu je ugasnil motor.

"V zadnjih treh letih bi tu lahko zmagal, a sem vedno naredil napako. Zdaj mi je uspelo. Imel sem lepo prednost, a zmaga takrat še ni bila v mojih rokah. Varnostni avto ti včasih pomaga, včasih pa ne," je po slavju povedal Alonso. Schumacher je obžaloval, da ni imela dirka 10 krogov več, saj bi bila v tem primeru še kako zanimiva.

Četrto mesto je kljub prehitremu štartu osvojil Giancarlo Fisichella, peto je pripadlo Felipeju Massi, šesto pa Jarnu Trulliju, ki je prvič letos končal pri točkah. Sedmi je bil Nick Heidfeld, do točke pa se je dokopal še David Coulthard. Škot je zaradi menjave motorja dirko začel z zadnjega mesta.

Po polovici sezone ima zdaj Alonso v skupnem seštevku svetovnega prvenstva 25 točk prednosti pred Schumijem. 24-letni dirkač iz Ovieda je 15. zapored stal na stopničkah, francoskemu izdelovalcu pnevmatik Michelinu pa je privozil jubilejno 100. zmago.

Odstop:
Rosberg (1. krog), Montagny (3.), Montoya (13.), Barrichello (13.), Villeneuve (59.), R. Schumacher (63.)

Skupni vrstni red (9/18): Vozniki:
1. F. ALONSO Renault 84 točk 2. M. SCHUMACHER Ferrari 59 3. K. RÄIKKÖNEN McLaren 39 4. G. FISICHELLA Renault 37 5. F. MASSA Ferrari 28 6. J. MONTOYA McLaren 26 7. J. BUTTON Honda 16 8. R. BARRICHELLO Honda 13 9. N. HEIDFELD BMW 12 10. R. SCHUMACHER Toyota 8 Konstruktorji: 1. RENAULT 121 2. FERRARI 87 3. MCLAREN 65 4. HONDA 29 5. BMW 19 6. TOYOTA 11