Michael Schumacher je odstopil v 12. krogu. Takole ga je odneslo s proge.
Alonso je takole zapeljal v prvi ovinek na VN Bahrajna.
Ferrarijev bolid je s svojim nosom spominjal na izgubo Papeža Janeza Pavla II.

Alonso je vodil praktično od začetka do konca in prišel še do tretje zmage v karieri. Drugo mesto je osvojil Italijan Jarno Trulli, ki je bil drugi že v Maleziji. Tretjega mesta in s tem prvih letošnjih stopničk se je razveselil Finec Kimi Räikkönen.

Točke so v visoki vročini osvojili tudi Ralf Schumacher, Pedro de la Rosa, Mark Webber, Felipe Massa in David Coulthard, ki so dirko končali na mestih od štiri do osem.

Alonso: Vse je bilo perfektno
Zmagovalec dirke Fernando Alonso je po zmagi dejal: "Celoten konec tedna je bil izvrsten, saj nismo imeli nikakršnih težav. Vse skupaj se zdi, kot da bi sanjal. Veselim se že Imole, kjer bomo spet med favoriti."

Številne okvare v vročini
Sedemkratni svetovni prvak, Nemec Michael Schumacher, je zaradi okvar zavor novega dirkalnika F-2005 odstopil že po 12 krogih. Zahtevna proga je sicer v veliki vročini zahtevala veliko odstopov. Zmagovalec prve dirke v Avstraliji Giancarlo Fisichella je odstopil zaradi težav z motorjem. Precej podobnih težav sta imela tudi oba voznika BAR Honde.

Schumi: Odločitev o novem dirkalniku je bila prava
Michael Schumacher je po svojem odstopu povedal: "Menim, da je bila naša odločitev o novem dirkalniku kljub odstopu pravilna, saj s starim bolidom nismo konkurenčni. Ni mi žal, da smo v Bahrajn pripeljali F-2005."

Barrichello je poskrbel za prehitevanja
Nerazburljivo dirko je nekoliko popestril le Rubens Barrichello, ki je štartal kot zadnji in je nato prehiteval svoje konkurente. Med dirko je prišel do šestega mesta, a so mu nato slabe pnevmatike onemogočile obrambo te uvrstitve. Končal je na nehvaležnem devetem mestu.

Renault in Alonso v vodstvu
V skupnem seštevku ima zdaj Alonso 10 točk prednosti pred Trullijem. Tudi med konstruktorji je Renault le še utrdil vodstvo. Formula se seli v Evropo. Naslednja dirka bo 24. aprila v Imoli.

Dirkači so se spominjali papeža
Na dirki so se številni dirkači spomnili tudi na v soboto umrlega papeža Janeza Pavla II. Pri Ferrariju so tako imeli v črno barvo obarvan nos bolida, drugouvrščeni Trulli pa je imel na čaladi napis: "Papež za upanje" Še posebej nerazpoložen je bil zaradi izgube svetega očeta Renaultov voznik Giancarlo Fissichella.