Rubens Barrichello je zmagal prvič letos.

Ferrari je do nove dvojne zmage prišel šele v zadnjem delu dirke. Sedemkratni svetovni prvak Schumacher se je zavrtel že v drugem ovinku in padel na 15. mesto.

spustil naprej. Barrichello je slavil prvič po lanski dirki v Suzuki. Tretje mesto je zasedel Jenson Button, ki je tako še utrdil 3. mesto v točkovanju svetovnega prvenstva. Pred Jarnom Trullijem ima sedaj že 25 točk prednosti.

V Monzi je v zjutraj in dopoldan deževalo, sonce je posijalo šele uro pred dirko in mnogi dirkači so bili v dvomih pri izbiri pnevmatik. Barrichellu je uspelo zadržati vodilno mesto, čeprav se je odločil za pnevmatike intermediate.

Steza se je še bolj osušila in Rubens je moral vodstvo prepustiti Fernandu Alonsu, po prvih postankih pa je vodstvo prevzel Jenson Button (BAR Honda), ki je vodil 24 krogov.

Barrichello je blestel v srednjem delu dirke, odvozil je tudi najhitrejši krog na dirki in zmagal s tremi postanki v boksu. Ferrari je v letošnji sezoni zmagal že trinajstič na 15 dirkah.

''Mislil sem že, da sem v izgubljenem položaju. Nekateri pravijo, da je formula 1 dolgočasna. Danes smo videli zelo zanimivo dirko. Prvič sem dvakrat zmagal na enem dirkališču. Počutim se še bolje, kot ob moji prvi zmagi v Monzi,'' je po dirki dejal Barrichello.

Jenson Button tudi ni skrival zadovoljstva, saj je BAR Honda sedaj prehitel Renault za 3 točke v točkovanju konstrukturjev. ''Nisem si mislil, da bosta Ferrarija tako močna v drugem delu dirke. Bila sta nezaustavljiva. Svoje 3. mesto pa posvečam očetu, ki leži v bolnišnici,'' je občutke po dirki strnil Button.

Do konca svetovnega prvenstva so še tri dirke. Naslednja dirka bo VN Kitajske čez dva tedna v Šanghaju.