Michael Schumacher je zmagal že sedmič letos. Fernando Alonso ima šest zmag, zato je Schumi v seštevku svetovnega prvenstva pred njim. Foto: EPA
Fernando Alonso
Za Fernanda Alonsa se je dirka v 25. krogu spremenila v nočno moro, do konca pa si je vendarle opomogel. Foto: Reuters
Polne tribune v Šanghaju so videle zanimivo dirko. Foto: EPA
Michael Schumacher
91. zmaga v karieri je Michaelu Schumacherju prinesla prvo vodstvo v svetovnem prvenstvu po letu 2004, ko je sedmič postal svetovni prvak. Foto: Reuters
Fernando Alonso ni imel sreče s pnevmatikami. Foto: Reuters
Fernando Alonso in Michael Schumacher
Precej kisel obraz Fernanda Alonsa in veselje Michaela Schumacherja. Foto: EPA

Dvoboj Ferrarija in Renaulta je odločila izbira pnevmatik. Na začetku je na mokri stezi suvereno vodil Alonso, Kimi Räikkönen se je s petega prebil na drugo mesto, Fisichella je bil tretji, Schumacher pa je več kot 20 sekund za Alonsom vozil na četrtem mestu. V 19. krogu je Räikkönen zaradi tehničnih težav odstopil, vrstni red pa se na vrhu po prvih postankih ni spremenil.

Alonsov mrk
V 25. krogu se je dirka dramatično zapletla. Alonso je z zamenjanimi prednjimi pnevmatikami za rahel dež nenadoma začel izgubljati prednost (po tri sekunde na krog) in Fisichella in Schumi sta ga kmalu ujela. V 30. krogu sta tako oba brez večjih težav švignila mimo svetovnega prvaka.

Pet krogov pozneje je Alonso predčasno drugič zavil v boks, kjer pa je zaradi težav z zadnjim desnim kolesom ostal kar 19 sekund in padel na šesto mesto. V naslednjih krogih se je s pnevmatikami za suho stezo - ta se je medtem precej osušila - spet prebil na tretje mesto, Schumacher pa je izkoristil napako "Fisica" z neogretimi "gumami" ob izhodu iz boksa in prevzel vodstvo.

Dež ob koncu ni spremenil vrstnega reda pri vrhu
Alonso je nadaljeval pohod proti vrhu tudi v nadaljevanju, ko je vozil štiri sekunde hitreje od vodilnega dvojca. Osem krogov pred koncem je ujel moštvenega kolega Fisichello, ki ga je seveda spustil mimo.

V zadnjih krogih je znova začelo deževati, vendar to ni vplivalo na vrstni red povsem pri vrhu. Schumacher je bil preveč spredaj, da bi ga Alonso še lahko ujel. V cilj je pripeljal tri sekunde pred velikim tekmecem. Je pa zato Jenson Button v zadnjem zavoju prehitel Rubensa Barrichella in Nicka Heidfelda, po trku slednjih dveh pa je mimo njiju zapeljal še Pedro de la Rosa.

Prve točke na Kitajskem
"Zmagovalec je Michael in zasluži si to zmago. Zamudili smo veliko priložnost. Devet ali deset krogov sem bil povsem zunaj ritma in mislim, da se je dirka končala tam," je povedal Alonso. Tudi Schumacher, ki je na Kitajskem osvojil svoje prve točke, se je strinjal, da je bil ključni trenutek dirke ob prvih postankih v boksu: "Odločitev o tem, katere pnevmatike vzeti, je bila brez dvoma tvegana. V dirko sem šel s ciljem, da čim bolj omejim škodo. Zmaga je prekrasna."

Naslednja dirka bo že prihodnji konec tedna v Suzuki, zadnja pa čez tri tedne v Interlagosu. Zanimiva bo tudi odločitev v seštevku konstruktorjev, kjer ima Renault zdaj točko prednosti pred Ferrarijem.

Končni vrstni red (po 56 krogih):
1. M. SCHUMACHER Ferrari 1:37:32,747 2. F. ALONSO Renault + 3,121 3. G. FISICHELLA Renault 44,197 4. J. BUTTON Honda 1:12,056 5. P. DE LA ROSA McLaren 1:17,137 6. R. BARRICHELLO Honda 1:19,131 7. N. HEIDFELD BMW Sauber 1:31,979
8. M. WEBBER Williams 1:43,588
 9. D. COULTHARD   Red Bull    1:43,796