Fernando Alonso je že petič v sezoni stopil na najvišjo stopničko. Foto: EPA
Kimi Räikkönen
Kimi Räikkönen je z odlično vožnjo pridobil kar 11 mest. Foto: EPA
Michael Schumacher
Michael Schumacher je letos zadovoljen z vsako uvrstitvijo na zmagovalni oder. Foto: EPA

23-letni Španec je tako na deseti letošnji dirki zmagal že petič. Njegovo premoč pokaže že podatek, da sta v istem krogu ostala le Finec Kimi Räikkönen na drugem mestu in Nemec Michael Schumacher na tretjem.

Zelo sem zadovoljen. Avto se je obnašal odlično, tako smo bili konkurenčni od prvega do zadnjega kroga," je žarel od sreče zmagovalec in dodal: "Zadnjih deset krogov sem vozil občutno počasneje, saj sem želel varčevati z vozilom."

Z dirko so lahko zadovoljni predvsem v McLarnu. Potem ko je moral Kimi Räikkönen zaradi petkovih težav z motorjem štartati šele s 13. mesta, se je že po prvem postanku prebil na drugo mesto, kjer je v Alonsovem tempu varno križaril do cilja.

Pri napredovanju mu je veliko pomagal Jarno Trulli, ki je na štartu zaostal le za Alonsom, nato pa je s svojo Toyoto zadrževal vse za seboj. Alonso je imel tako po 13. krogu že 20 sekund naskoka. Michael Schumacher, ki je vozil tik za Italijanom, je sredi dirke spremenil taktiko in se namesto dveh postankov odločil za tri. Pri tem je sicer prehitel Trullija, a zaostal za obema McLarnoma.

"Moram priznati, da sem nekoliko razočaran. Petkova napaka na motorju mi je uničila cel konec tedna. Kljub temu sem izgubil le dve točki, toda sam želim predvsem zmagovati," pa je na tiskovni konferenci pripovedoval Räikkönen.

Juan Pablo Montoya je bil v drugi srebrni puščici na zanesljivi poti do tretjega mesta, a ga je pri tem zaustavila elektronika. Mesto na stopničkah je tako "podedoval" Michael Schumacher: "18 krogov sem vozil tik za Trullijem, tako da sem navsezadnje zadovoljen tudi s tretjim mestom."

Nasmeh na obrazih je končno tudi v moštvu Bara. Ta je s četrtim mestom Jensona Buttona kot zadnje moštvo osvojilo prve točke v sezoni.

15. N. KARTIKEJAN Jordan 4 krogi
Odstop: Klien (2. krog), Friesacher (36.), Massa (39.), Albers (40.), Montoya (48.)