Fernando Alonso je v lanski sezoni zmagal na VN Madžarske.
Jenson Button se ni najbolje znašel.
Po dirki so pri rdečih iz Maranela zmago posvetili Enzu Ferrariju.

Nemec si je 82. zmago v karieri priboril na dirkališču, kjer ga je v lanski sezoni Fernando Alonso prehitel za krog. Španec je tokrat v Budimpešti osvojil tretje mesto. Šestkratni svetovni prvak je popravil še en rekord, saj je dosegel 12. zmago v eni sezoni. S tem je popravil lasten rekord iz sezone 2002. Slabše sta se tokrat uvrstila voznika BAR-a.

V 9. krogu so sledili prvi postanki v boksu. Prvi je v boks zavil Rubens Barrichello, le krog za njim pa je v boks prišel tudi njegov moštveni kolega Michael Schumacher. V istem krogu so prvi postanek opravili tudi Jarno Trulli, Juan Pablo Montoya in Jenson Button. Najdlje je na stezi s prvim kompletom koles ostal Antonio Pizzonia, a se mu iz devetega mesta ni uspelo prebiti v ospredje.

Križarjenje Ferrarija na stezi se je nadaljevalo in že po prvih postankih je imel šestkratni svetovni prvak M. Schumacher pred Fernandom Alonsom skoraj 20 sekund prednosti. Za njim so bili uvrščeni Barrichello, Alonso, Montoya, Button, Trulli, Sato in Pizzonia. V drugem delu dirke je zaradi težav z avtomobilom odstopil Kimi Räikkönen. To je bil že Finčev sedmi odstop v letošnji sezoni.

Vrstni red je ostal nespremenjen vse do 29. kroga, ko je drugi postanek kot prvi opravil Fernando Alonso. V naslednjih dveh krogih so mu sledili vsi konkurenti in M. Schumacher je imel po drugem "obisku" boksov deset sekund prednosti pred Barrichellom in 40 sekund naskoka pred Alonsom, ki je bil tretji.

V 40. krogu je Schumiju uspelo za krog prehiteti Italijana Jarna Trullija. Zmagovalec letošnje VN Monaka je le pet krogov kasneje odstopil. M. Schumacher pa si je do tretjega postanka v boksu privozil 15 sekund prednosti pred Barrichellom. Tudi tretji postanki v boksu so minili povsem mirno in brez težav. Do cilja sta nato oba Ferrarijeva voznika vozila z veliko prednostjo, na stopničkah pa se jima je pridružil še Fernando Alonso. Točke so osvojili tudi Montoya, Button, Sato, Pizzonia in Fisichella.

Moštvo Ferrarija, ki je dosegelo že sedmo dvojno zmago v sezoni, je zmago posvetilo Enzu Ferrariju, ki je umrl na današnji dan (15. 8.) leta 1988.

Po tekmi je M. Schumacher dejal: "Zelo sem zadovoljen s potekom dirke. Ponosen sem na svoje sodelavce v moštvu. Uspelo nam je vse kar smo si zamislili. Do zadnjega postanka v boksu sem vozil 100 odstotno, nato pa sem le branil prednost, ki sem si jo pred tem privozil."

9. JORDAN                       5
10. MINARDI                      1