Michael Schumacher je bil najhitrejši že na štartu, na drugo mesto pa se je prebil Fernando Alonso (desno).
Prihodnje leto ne bomo več videli Jarna Trullija v družbi menedžerja Renaulta Fabia Briatoreja.
Michael Schumacher je takole užival v šampanjski kopeli, ki mu jo je privoščil Jenson Button.

Drugi je bil Jenson Button, 13. po kvalifikacijah, ki je v zadnji tretjini dirke po večkratnih neuspešnih poskusih le prehitel Fernanda Alonsa. Četrti mesto je osvojil David Coulthard, peto pa Juan Pablo Montoya. ki je že na začetku zapravil drugi štartni položaj.

je bila takrat odprta.

Nekaj krogov je po zaslugi kasnejših postankov v boksih vodil tudi Button, vendar se je na koncu izkazalo, da šestkratnemu prvaku ni bil nevaren.

"Kakšen vikend! Najboljši štartni položaj in zmaga. Bila je precej težka dirka, predvsem na začetku," je bil presrečen M. Schumacher, ki je v Hockenheimu zmagal tretjič. To je bila že njegova 50. zaporedna dirka, ki jo je končal brez tehničnih težav.

Kljub Schumacherjevemu uspehu Ferrariju še ni uspelo osvojiti konstruktorskega naslova, saj bi morali rdeči v Hockenheimu osvojiti 13 točk več kot Renault.

Prezadovoljen je bil tudi Button: "To je bila najboljša dirka v moji karieri. Če bi štartal kot 3. (zaradi menjave motorja je bil kaznovan z 10. mest slabšim štartnim mestom op. a.), bi bila lahko zgodba tudi drugačna. Lahko bi bolj pritisnil na Michaela."

Italijan Jarno Trulli, ki je dirko končal na 12. mestu, je po dirki napovedal, da bo po koncu sezone zapustil moštvo Renaulta. V prihodnji sezoni naj bi nastopal za Toyoto.

Naslednja dirka bo 15. avgusta na Madžarskem.