Na štartu je vse presenetil Jarno Trulli, ki se je s četrtega mesta prebil na čelo dvajseterice.
Rubens Barrichello se je drugega mesta veselil kot zmage.
Michael Schumacher in njegov 75. poskok na najvišji stopnički.

Nemec, ki ima v lasti že nič koliko rekordov, je dodal novega: s peto zaporedno zmago na začetku sezone je izenačil dosežek Nigela Manslla iz leta 1992. Uspeh Ferrarija je z drugim mestom dopolnil Rubens Barrichello, ki je sicer štartal kot peti. Šestkratni svetovni prvak je na VN Španije sicer praznoval še poseben jubilej, saj je tu nastopil še 200-ič v karavani formule ena. Četrta zaporedna zmaga v Barceloni pa je skupno število zmag povišala že na 75.

"Dvestota dirka, 75. zmaga, peta zapored ... Vse številke so se lepo sestavile. Na vse sem zelo ponosen. Toda veselim se že novih uspehov," se je po dirki smejalo Nemcu, ki je po vseh letih še vedno lačen uspehov.

Zanimivo je bilo le na štartu, ko se je Jarno Trulli s četrtega mesta katapultiral na čelo kolone. Vodstvo je izgubil pri prvih postankih, na koncu pa osvojil tretje mesto. Sredi dirke ga je prehitel še Barrichello, ki se je z razliko od večine dirkačev odločil za taktiko postanka manj.

Kalvarijo nadaljujejo pri McLarnu, saj so osvojili le deseto in enajsto mesto, v formi pa padajo tudi pri Williamsu. Juan Pablo Montoya je že na štartu izgubil dve mesti in padel na četrto. Nato je pri prvi menjavi gum izgubil še boj s domačim matadorjem Fernandom Alonsom in Barrichellom. Pri zadnjem postanku v boksu pa ga je še izdal motor. Na drugi strani Michaela Schumacherja motor ni izdal že na zadnjih 45-ih dirkah!

Sedmo mesto in s tem prvi točki v sezoni je osvojil Giancarlo Fisichella, osmi pa je bil junak začetka sezone Jenson Button, ki se je po slabih kvalifikacijah na dirko pognal šele kot 14.

Naslednja dirka bo čez 14 dni velika nagrada Monaka na ulicah Monte Carla.

13. C. DA MATTA Toyota 1 krog

Najhitrejši krog: M. Schumacher 1:17,450 Odstop: Baumgartner, Bruni, Heidfeld, Klien, Panis, Montoya, Pantano.