Fernando Alonso je izkorsitil najboljši štartni položaj in povedel dirko pred Michaelom Schumacherjem.
Dobro znan prizor - Michael Schumacher je prvi prečkal ciljno črto.
McLaren je z novim dirkalnikom napovedal boljše čase, Kimi je osvojil 7. mesto.

Za 35-letnega Nemca je to že deveta letošnja zmaga, skupno pa je slavil že 79-ič v karieri. Na štartu je Fernando Alonso zadržal vodilno pozicijo, vendar ga je Michael prehitel po drugem postanku v 31. krogu. Prav v zadnjem ovinku je Barrichello prehitel Jarna Trullija na tretjem mestu.

Šestkratni svetovni prvak je bil edini štirikrat v boksu, vsi ostali so imeli tri postanke. V Magny Coursu je zmagal že sedmič. "Odločilen je bil dober drugi postanek. Nato smo se odločili še za četrtega, čeprav smo vedeli, da bo tvegano, vendar smo bili optimisti. Pravi čas smo spremenili strategijo, Alonso se je dobro držal, vendar sem ga lahko prehitel, naša taktika se je izkazala za odlično, pravzaprav bi lahko dirka šla v zgodovino," je zadovoljno razlagal nezaustavljivi Michael.

Tehnični direktor Ross Brawn se je za spremembo odločil sredi dirke po dveh postankih, spremenjena taktika pa je nato Schumacherju prinesla odločilen naskok.

"Videl sem, da je naredil napako in bil prepočasen, zato sem ga lahko prehitel," je bil Rubens navdušen nad svojim manevrom v zadnjem krogu.

Zelo dobro sta se na domači dirki odrezala oba voznika Renaulta, ki je v konstruktorskem seštevku na odličnem drugem mestu. Nov dirkalnik McLarna MP4-19B se je kar solidno izkazal na premierni dirki, saj je bil Coulthard šesti, Räikkönen pa sedmi.

Veliko razočaranje je ponovno doživel Williams, ki je z Montoyo prišel le do ene točke. V 17. krogu je odstopil Takuma Sato, ki se je po štartu s sedmega prebil na tretje mesto, a mu je razneslo motor. To je bil že njegov šesti odstop v letošnji sezoni.

Michael ima v točkovanju svetovnega prvenstva sedaj že 22 točk prednosti pred Barrichellom. Naslednja dirka bo že naslednji teden za VN Velike Britanije v Silverstonu.

1.  M. SCHUMACHER  Ferrari  1:30,18,138