Alonso zanesljivo koraka proti naslovu. Foto: EPA
Kimi Räikkönen
Tudi Räikkönen še ni vrgel puške v koruzo. Foto: EPA

Kljub temu da je McLaren dobil zadnje tri dirke, je 24-letni Španec odločen: "V Spaju gremo na zmago. Bomo videli, kako se bo razvijalo. Če mi ne uspe tukaj, me čakajo še Brazilija, Japonska in Kitajska. Vseeno mi je, kje bom osvojil naslov."

Alonso, ki vodi vse od druge preizkušnje v Maleziji, ima štiri dirke pred koncem 27 točk prednosti. V Belgiji še nikoli ni končal dirke, navzlic temu pa ima na dirkališče lepe spomine: "Tu sem prvič slavil v formuli 3000, lani pa sem odstopil, ko sem bil v vodstvu." Doslej najmlajši svetovni prvak je Brazilec Emerson Fittipaldi, ki je leta 1972 osvojil naslov pri 25 letih, osmih mesecih in 29 dnevih.

Hud boj se obeta tudi v seštevku konstruktorjev. McLaren, ki ni zmagal štirikrat zapored od 1991 (Senna), za Renaultom zaostaja 8 točk. Räikkönen upa, da mu ne bo spet zagodel motor, zaradi katerega je moral pred tednom dni v Monzi štartati z 10 mest slabšega položaja kot ga je dosegel na kvalifikacijah.

Zmagovalec VN Italije Juan Pablo Montoya pravi, da Räikkönen lahko računa na njegovo pomoč, sam pa se raje osredotoča na boj v seštevku moštev. "Čedalje bližje smo Renaultu. Moramo nadaljevati s trdim delom in osvojili bomo ta naslov," pravi Kolumbijec.