Michael Schumacher je navajen zmagovitih skokov v Indianapolisu, saj je tu dobil pet od sedmih dirk. Formo Ferrarija je potrdil tudi Felipe Massa. Foto: Reuters
Nick Heidfeld
Dirka se je začela kaotično. Nick Heidfeld se je takole obrnil, v ozadju pa se je zgodila še ena nesreča. Epilog: konec dirke za sedmerico. Foto: EPA
Štart dirke
Na štartu je bil najbolj spreten Felipe Massa. Foto: EPA

Nemec je s prvega mesta štartal slabo, saj ga je prehitel sovoznik v Ferrariju Felipe Massa. Alonso se je s petega mesta prebil na tretjega in nevarno ogrozil še Schumacherja, nato pa se povsem ohladil. Njegov sovoznik Giancarlo Fisichella ga je dolgo napadal in po dobrih 10 krogih tudi prehitel.

neregularni dirki šesterice". To je za nemškega veterana že 87. zmaga v karieri in peta na Brickyardu (četrta zapored).

Trulli z zadnjega mesta tik pod oder
Slavje Ferrarija je potrdil Massa z drugim mestom, Fisichella je bil tretji. Za junaka dirke lahko razglasimo Jarna Trullija, ki je dirko začel z zadnjega mesta, na koncu pa bil odličen četrti.

"Odličen dosežek, saj smo trdo delali ves konec tedna. V Kanadi se nam ni izšlo po načrtih, tu je bilo na srečo ravno obratno. Konec tedna je bil nasploh odličen, ne le v formuli, saj je nenazadnje Nemčija dosegla zmago na svetovnem prvenstvu," je bil nasmejan Schumacher, ki je sicer znan kot velik nogometni navdušenec.

Alonso prvič brez stopničk
Medli Alonso je lahko več kot zadovoljen tudi s petim mestom, saj je ob drugem postanku v boksih izgubil mesto tudi proti Ralfu Schumacherja, a je slednjega ob koncu dirke izdal motor. Aktualni svetovni prvak se šele prvič v sezoni ni povzpel na oder za zmagovalce. Njegov niz zaporednih uvrstitev na stopničke se je ustavil pri neverjetni številki 15!

V sicer dolgočasni dirki je v cilj prišlo le devet dirkalnikov. Že v prvem zavoju je dirko končala sedmerica, med katero sta bila tudi oba McLarna.

Prva točka za Toro Rosso
Množični odstop so izkoristili pri Toru Rossu, saj je Vitantonio Liuzzi z osmim mestom mlademu moštvu privozil prvo točko v manj kot enoletnem obstoju.

9. N. ROSBERG      Williams     1 krog
Odstop: Montoya (1. krog), Speed (1.), Heidfeld (1.), Räikkönen (1.), Webber (1.), Klien (1.), Montagny (1.), Button (5.), Sato (6.), Monteiro (12.), Villeneuve (24.), Albers (40.), R. Schumacher (64.)