Giancarlo Fisichella je zmagal tretjič v karieri, Renault pa je obe najvišji mesti na zmagovalnem odru zasedel prvič po 24 letih. Foto: EPA
Giancarlo Fisichella
Giancarlo Fisichella je vodil tako rekoč od štarta do cilja. Foto: EPA

33-letni Rimljan, ki je bil najhitrejši že v kvalifikacijah in je vodil večji del dirke, se je veselil tretje zmage v karieri. Na stopničke se je povzpel še Jenson Button, četrto mesto pa je osvojil Juan Pablo Montoya.

Felipe Massa se je z odlično vožnjo iz zadnje štartne vrste prebil na peto mesto pred moštvenega kolega Michaela Schumacherja in ga v zadnjih 10 krogih zadržal za sabo. Brazilec v Ferrariju se je edini od vodilnih le enkrat ustavil v boksih.

Zadnjo dvojno zmago je Renault pred tem slavil leta 1982 v Le Castelletu, ko sta zanj vozila Rene Arnoux in Alain Prost.
Tretjeuvrščeni v kvalifikacijah Nico Rosberg je dirko končal v šestem krogu, ko mu je razneslo Cosworthov motor njegovega williamsa. Štartal je sicer slabo, pred odstopom pa je vozil na šestem mestu.

Že v prvem krogu je ob progi obstal nesrečni Kimi Räikkönen, potem ko ga je "oplazil" Christian Klien in mu zlomil zadnje krilce.

Fisichella je na vrh stopil prvič po lanskem slavju na uvodni dirki sezone v Melbournu, zmago pa je posvetil prijatelju iz otroštva, ki je prejšnji teden umrl v nesreči. "To je bila težka dirka - fizično in psihično - toda avto je deloval res fantastično. Za mano je čustven konec tedna. Pomembno je, da sem naredil najboljše, kar sem lahko," je povedal priljubljeni "Fisico".
Vodstvo je izpustil le ob postankih v boksih, ko se je Alonso 13 krogov pred koncem iz njih vrnil za njim, pa je bilo jasno, da mu zmago lahko odvzame le še smola. Španec je veliko dela opravil že na štartu, ko se je s sedmega takoj prebil na tretje mesto, v nadaljevanju pa obračunal še z Buttonom. "18 točk z dveh dirk je to, o čemer sem sanjal pred Bahrajnom," je dejal svetovni prvak.