Jenson Button je bil na svojih prvih stopničkah zalit s šampanjcem.
David Coulthard je pred dirko do boksov pospremil svoje dekle Simone Abdelnour.

V vročem Sepangu je bil drugi Kolumbijec Juan Pablo Montoya (Williams), tretji pa Britanec Jenson Button (BAR). Od četrtega do osmega mesta so se zvrstili Brazilec Rubens Barrichello (Ferrari), Italijan Jarno Trulli (Renault), Škot David Coulthard (McLaren), Španec Fernando Alonso (Renault) in Brazilec Felipe Massa (Sauber).

Kljub uspehu M. Schumacherja pa je bila Ferrarijeva prevlada manjša kot pred dvema tednoma v Melbournu, ko je Nemčevo zmago z drugim mestom začinil Barrichello. "Pritisk je bil velik celo dirko," je dejal Schumacher, vendar njegove besede niso mogle omajati občutka, da bo letošnja sezona podobna tisti iz leta 2002, ko je Ferrari slavil na 15 od 17 dirk. Zanimivo, da takrat med zmagami moštva iz Maranella ni bila Malezija.

Precej boljšo predstavo kot v Avstraliji je prikazal Montoya (najhitrejši krog), ki pa ni niti v enem trenutku ogrožal Schumacherjevega vodstva. Kolumbijec je prišel na drugo mesto po napaki Barrichella v drugem krogu. Njegov moštveni kolega Ralf Schumacher je odstopil zaradi okvare motorja.

Button si je s tretjim mestom privozil sploh prve stopničke v 68 nastopih v formuli ena. "Neverjetno. Po štirih letih mi je končno uspelo. Ponavadi so mi v zadnjih krogih za ovratnik dihali drugi dirkači, tokrat pa sem imel kar udobno prednost," je bil navdušen Button, ki je bil na prvi dirki v Avstraliji šesti.

Razočarani so znova v taboru McLarna, saj je Räikkönena znova izdal Mercedesov 10-valjnik (16. krog), Coulthardovo šesto mesto pa je manj od pričakovanj. Po slabih kvalifikacijah, ko je Alonso zletel s steze in štartal z zadnjega mesta, pa so lahko s 5. in 7. mestom zadovoljni pri Renaultu.

Osmoljenec dirke je bil Avstralec Mark Webber (Jaguar), ki je z druge štartne pozicije že takoj na začetku padel na 14. mesto. Na mokri stezi, ki jo je v krogu za ogrevanje nenadoma oprala tropska ploha, se je Webber do konca prvega kroga prebil na 9. mesto. V petem krogu je moral zaradi preluknjane pnevmatike na postanek, nato pa je dobil še kazen desetih sekund zaradi prehitre vožnje v boksih. Sredi dirke je nesrečni Webber zdrsnil s proge.

Nasprotnikom Ferrarija in Schumacherja se glede na tradicijo ne obeta nič dobrega: po letu 1991 je vsak dirkač, ki je dobil uvodni dirki sezone, na koncu postal svetovni prvak.

Naslednja dirka bo 4. aprila v Bahreinu.

9. C. DA MATTA Toyota 1. krog
10. C. KLIEN jaguar 1. krog Odstop: Webber, R. Schumacher, Heid- feld, Räikkönen. Vozniki: 1. M. SCHUMACHER Ferrari 20 točk 2. R. BARRICHELLO Ferrari 13 3. J.-P. MONTOYA Williams 12 4. J. BUTTON BAR 9 5. F. ALONSO Renault 8 6. J. TRULLI Renault 6 7. R. SCHUMACHER Williams 5 8. D. COULTHARD McLaren 4 9. F. MASSA Sauber 1 Konstruktorji: 1. FERRARI 33 2. WILLIAMS 17 3. RENAULT 14 4. BAR 9 5. McLAREN 4