21-letnik iz Heppenheima je na 21. kvalifikacijah kariere osvojil svoj prvi pole position. Foto: EPA
Lewis Hamilton
V dežju in slabi vidljivosti sta McLaren in Ferrari pripravila slabo taktiko za svoja najboljša moža. Foto: EPA

Dež je skrojil pestre kvalifikacije, v katerih se vodilni v svetovnem prvenstvu niso najbolje znašli, za veliko presenečenja pa je poskrbel Toro Rosso, ki je s ferrarijevim motorjem in Nemčevim znanjem prišel do prvega "pole positiona" v zgodovini moštva. Vettel se je s tem vpisal v zgodovino kot najmlaši voznik z najboljšim štartnim mestom v zgodovini formule ena!

Ples v dežju senzacionalno Vettlu
"Kaj naj rečem? Moje sanje so bile, da nekoč vozim bolid formule ena. Moj cilj je, da se borim za najboljše položaje in dirkam za zmage, toda tega danes res nisem pričakoval," je bil okdrit skromni fant, ki ga nemški mediji označujejo kot "Baby Schumacher". Vettel se bo po koncu sezone preselil v moštvo Red Bull, medtem ko naj bi se Toro Rosso prodal.

Kimi v sedmi, Lewis v osmi vrsti
, prvi v skupnem seštevku, je prepozno opravil najhitrejši krog in je kvalifikacije končal že po drugem delu in to na skromnem 15. mestu. Nič bolje se ni godilo svetovnemu prvaku Kimiju Räikkönenu, ki ima v Italiji zadnjo priložnost, da se vrne v igro za ubranitev naslova. Ledeni mož je bil skoraj sekundo in pol hitrejši od Britanca, a vseeno bo štartal le kot 14.

Dež ti da krila
V kvalifikacijah deseterice najhitrejših je bil Vettel vseskozi v ospredju in ko ga ni prehitel niti Felipe Massa, ki ni najbolje izkoristil spodrsljaja tekmecev in je zasedel 6. mesto, niti Heikki Kovalainen (2. mesto) se je slavje v boksih italijanskega rdečega bika lahko začelo. Izreden dan Dietricha Mateschitza je dopolnil Mark Webber (Red Bull) s tretjim mestom in Sebastien Bourdais (Toro Rosso) s četrtim.