Giancarlo Fisichella in njegov vodja Flavio Briatore sta bila navdušena nad razpletom.
Michael Schumacher je bil po svojem nastopu videti nekoliko razočaran.

Drugo mesto je osvojil njegov rojak Jarno Trulli (+ 2,099), na tretjem pa je prvo polovico boja za najbolji štartni položaj končal ljubljenec domačega občinstva Mark Webber (+ 3,546).

Največjo smolo pa je imel sedemkratni svetovni prvak Nemec Michael Schumacher, ki je nastopil v največjem nalivu in osvojil 18. mesto.

Za spektakularno nesrečo je tik za nastopom M. Schumacherja poskrbel Japonec Takuma Sato, ki je raztreščil svojo Bar Hondo, a na srečo ostal nepoškodovan.

Fisico: Imel sem srečo
Ob koncu kvalifikacij je najhitrejši na treningu - Fisichella - dejal: "Ko sem opravil svoj hitri krog, sem vedel, da me ne bo nihče premagal, saj je začelo močno deževati. Imel sem obilo sreče."

Schumi: Ni še vse izgubljeno
Precej manj zadovoljen, a optimističen pa je bil po svojem nastopu sedemkratni svetovni prvak M. Schumacher, ki je povedal: "Menim, da še ni vse izgubljeno. Naš cilj na dirki so stopničke, in če bo sreča na naši strani, uspeh ne bo izostal."

Veselje debitanta iz Indije
Po presenetljivih kvalifikacijah je bil presrečen tudi Indijec Narain Karthikeyan, ki je dejal: "Vesel sem, da sem prehitel te poznane voznike. Lepo je videti vrstni red, a bo verjetno že jutri vse drugače. Menim, da ima Michael še vse možnosti za napredovanje, ker je izvrsten voznik."

McLarna sta kraljevala na prostem treningu
Že pred kvalifikacijami so v Avstraliji izpeljali tudi zadnji prosti trening. Najhitrejši je bil Kimi Räikkönen, ki je za dobro desetinko prehitel Španca Fernanda Alonsa, na tretjem mestu je Kolumbijec Juan-Pablo Montoya zaostal že skoraj za sekundo.

FIA grozi z odvzemom dirke
FIA je prirediteljem dirke sporočila, da morda v prihodnosti tekmovanje ne bo več gostovalo v Avstraliji. Vzrok za to je določitev sodišča avstralske zvezne države Victoria, ki je moštvu Minardi, katerega lastnik je lokalni poslovnež Paul Stoddart, kljub prepovedi s strani FIA dovolilo nastop na kvalifikacijah pred nedeljsko uvodno preizkušnjo sezone formule 1.

Ponoči drugi del kvalifikacij in dirka
V noči iz sobote na nedeljo bo ob 0.00 po slovenskem času na sporedu drugi kvalifikacijski trening, ki bo skupaj s prvim določil štartna mesta pred veliko nagrado Avstalije, ki se bo začela ob 4.00 po slovenskem času.