Veselje gostov ob zadetku Greena in 200. točki Anžeta Kopitarja, ki pa je bilo skaljeno v podaljšku. Foto: EPA
Steve Sullivan in Jonathan Quick
Takole je Steve Sullivan ukanil Jonathana Quicka in prinesel Nashvillu dragoceno drugo točko. Foto: EPA
Eric Nystrom (Calgary Flames)
Eric Nystrom in Calgary sta odpravila Minnesoto in na 3. mestu Zahoda prehitela Chicago. Foto: Reuters
Boston Bruins
V noči na nedeljo sta novi zmagi dosegla tudi Boston in San Jose, vodilni moštvi svojih konferenc. Foto: Reuters

Po dobljenem buliju Anžeta, je slednji brezkompromsno šel proti golu, njegov strel je Pekka Rinne ubranil, a Anže je praktično nenamerno "povozil" vratarja za kar je dobil dve minuti. Žal ga ni mogel preskočiti. To je bila žal pika na I in igralci Nashvilla so nezasluženo slavili zmago.

Uporabnik Perez Cuapio o usodni akciji Kopitarja

Komaj 21-letni Hrušičan, ki v najmočnejši hokejski ligi na svetu igra tretje leto, je na 229. tekmi kariere zbral 123. podajo, ob tem pa je pomočnik kapetana za Los Angeles zabil tudi 77 golov.

LA do podaljška v 59. minuti
Po zadetku branilca Matta Greena, ki mu je strel lepo pripravil Kopi, so gostje drugič na tekmi povedli. Predatorji so v 3. tretjini zasukali izid z zadetkoma Joela Warda (ob igralcu manj) in Shea Weberja, a je Jack Johnson s strelom z modre črte dobro minuto pred iztekom rednega dela izsilil podaljšek.

Sullivan izkoristil Kopitarjevo kazen
V dodatku je sodnik prestrogo izključil Kopija zaradi oviranja vratarja Pekkeja Rinneja, kar so Plenilci ob igri 4:3 znali hitro vnovčiti. Srečanje je po dobri kombinaciji gostiteljev odločil Steve Sullivan. Nashville je tako dobil še četrti medsebojni obračun letos in se prebil na sedmo mesto Zahodne konference.

Na 200 tekmah 175 točk
Še malce statistike najboljšega slovenskega hokejista zadnjih let. Kopitar je na prvih 100 tekmah v Ligi NHL dosegel 90 točk, na drugih 100 pa 85. Najuspešnejši je bil ravno na svoji 100. tekmi, ko je na eni tekmi dosegel 4 točke. Dosežek je ponovil 17. februarja na obračunu z Atlanto, ko je dosegel 2 gola in temu dodal še 2 podaji. Sin Matjaža Kopitarja je postal 31. igralec v dresu Kraljev, ki je zbral vsaj 200 točk, skupno pa 1178. igralec v zgodovini Lige NHL.