Zasedbi iz mesta grofov se je nasmihala prva zmaga v regionalnem tekmovanju, a so se gostitelji izvlekli. Zell am See je imel veliko premoč, razmerje v strelih na vrata je bilo 57:26.

Učinkoviti Celjani povedli z 2:0
Celjani so povedli v 8. minuti, ko je Jakob Bernard podal do Maksa Bukovca, ki je zatresel mrežo. V 16. minuti so imeli gostitelji minuto in pol prednost dveh igralcev več, a jim ni uspelo izenačiti. Danil Carkovskji je bil izključen zaradi zadrževanja s palico, nato pa so imeli Celjani še preveč igralcev na ledu.

Miha Logar je v 27. minuti ob prednosti igralca več povišal na 0:2. Zell am See je po 40 minutah 33-krat streljal na vrata Jakoba Brandnerja, ki pa ni niti enkrat klonil.

Wilfan izsilil podaljšek ob igri brez vratarja
Nick Huard je v 45. minuti znižal, vendar je Bogdan Panasenko tri minute zatem znova poskrbel za celjsko vodstvo z dvema zadetkoma prednosti. Ko je na kazenski klopi sedel Mark Sojer, je Matt McLeod v 55. znižal na 2:3. Rodman se je minuto in 47 sekund pred koncem rednega dela odločil, da vratarja Aloisa Schultesa pokliče na klop. Pritisk s šestimi igralci v polju je 61 sekund pred koncem kronal Maximilian Wilfan.

Johansson odločil pri kazenskih strelih
V podaljšku so imeli Celjani izjemno priložnost za zmago, saj so igrali s štirimi igralci proti trem, na kazenski klopi je sedel Fredrik Widen. Zell am See je zdržal pritisk in dobil srečanje po kazenskih strelih, ko je odločil Robin Johansson.

Vodilni Kitzbühel v soboto prihaja v Celje
Celjsko ekipo naslednja tekma čaka v soboto ob 18.00, ko bo gostila vodilni Kitzbühel. Jeseničani, ki so še vedno neporaženi, bodo gostovali v Vipitenu.