Jeseničani v finalni seriji vodijo s 3:2, tako da za naslov prvakov Alpske lige potrebujejo le še eno zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Železarji so udarno začeli dvoboj, drsalno so bili odlični, tudi učinkovitost je bila zgledna. Že po nekaj več kot minuti igre (65. sekunda) se je pred golom dobro znašel Joonas Larinmaa (podajalec: Žan Jezovšek) in premagal vratarja Marca de Filippa.

Jesenice (v golu je bil zanesljiv Antii Karjalainen) so nadaljevale napadalno, v sedmi minuti je bil Erik Pance po podaji Nikija Blomberga pravi čas na pravem mestu, z natančnim strelom na oddaljenejšo vratnico je poskrbel za 2:0.

Gostje so ob koncu uvodne tretjine poskušali s številnimi provokacijami, tudi pretep so zakuhali in tako so imeli Jeseničani ob koncu prve tretjine in na začetku druge ob številčni prednosti 5:3 lepo priložnost za še višje vodstvo, a tega niso izkoristili. Ob koncu uvodne tretjine je Jezovšek, potem ko je bil vratar Cortine že premagan, zadel le okvir vrat.

1500 glasnih navijačev v Podmežakli je morali tako na nov zadetek počakati do 34. minute, ko je (z igralcem več) po podaji Jaše Jenka zadel Žan Jezovšek.

Italijani se niso vdali, v 36. minuti je Giacomo Lacadelli ploščku spremenil smer in Cortini pred zadnjo tretjino vlil upanje, a Jesenice so imele vse pod nadzorom, zmago je sredi zadnje tretjine potrdil Erik Svetina.

Razmerje v strelih je bilo 37:25.