Ryan Getzlaf je na začetku tretje tretjine izničil vodstvo Ottawe z 2:1. Foto: Reuters
Ledeni metež pred vrati Ducksov
Jean-Sebastien Giguere je ubranil 18 strelov in je dosegel 10 zmago v letošnji končnici. Foto: Reuters
Trenutek odmora za vratarja Ottawe
Ray Emery je uspel zaustaviti 29 strelov na vrata Ottawe. Foto: Reuters

Senatorji so povedli prek Mika Fisherja že v 2. minuti srečanja, Andy McDonald je za Račke izenačil še v isti tretjini. V drugem delu so Kanadčani še drugič izkoristili prednost igralca več. V zadnjem delu je premoč Kalifornijčanov (razmerje v strelih 14:7) prvi kronal Ryan Getzlaf v 46. minuti, nato pa po akciji bratov Niedermayer še junak večera Moen za končnih 3:2.

Uresničil otroške sanje
"Plošček je poskakoval in ob strelu sem imel precej sreče," je bil odkritosrčen 24-letni Kanadčan, ki je še dodal: "Mislim, da prav vsak otrok sanja o zmagovalnem zadetku v finalu Stanleyjevega pokala. V Saskatchewanu pri moji mami zdajle skače najmanj 20 ljudi."

Ni šlo niti z dvema igralcema več
V zadnji minuti so gostje ob kazni Chrisa Prongerja umaknili vratarja Raya Emeryja, a tudi ob dveh igralcih več niso znali izsiliti podaljška. Senatorji so se po začetnem vodstvu ustavili in niso imeli pravega odgovora na agresivne gostitelje. V letošnji končnici so Kanadčani dobili prav vse 1. tekme v seriji, hkrati je bil to prvi poraz na devetem srečanju, na katerem so uspeli povesti.

Predolg premor za Ottawo
"Premalo smo pritiskali na njih. Preprosto nismo bili pravi. Težko je začeti novo serijo, če imaš tako dolg premor. Do srede moramo dvigniti formo. Smo optimisti, čeprav pričakujem dolgo serijo," je po koncu razlagal Jason Spezza, k se je moral zadovoljiti samo s podajo za drugi gol.