Anže Kopitar je dosegel 21. zadetek v sezoni in s tem že presegel dosežek iz uvodne sezone (20 zadetkov). Foto: Reuters
Hokejisti Philadelphie
Hokejisti Philadelphie so se veselili 30. zmage v sezoni. Foto: EPA

Kralji so tekmo v sloviti dvorani Madison Square Garden začeli silovito, saj so sprožili prvih 10 strelov na tekmi in v 14. minuti že vodili z 2:0. Gostitelji so tik pred koncem prve tretjine znižali na 1:2, v drugi pa povsem dominirali (razmerje v strelih: 24:10). Njihov nalet je umiril Aleksander Frolov, ki je po nesebični podaji Anžeta Kopitarja zadel za 3:1.

Rangersi so še enkrat zagrozili, a je na začetku zadnje tretjine izid tekme postavil Kopitar, ki je s tem dosegel 50. točko v sezoni in 111. v karieri.

Kopitar: "Nikoli nismo igrali slabo"
Kralji so točno na polovici turneje osmih zaporednih tekem na gostujočih ploskvah, na katerih so osvojili presenetljivo pet točk (dve zmagi, en poraz v rednem delu in en poraz v podaljšku). Anže Kopitat je po tekmi poudaril, da kljub zadnjemu mestu v Ligi NHL nikoli niso igrali zelo slabo: "Tudi, ko smo sredi decembra izgubili osemkrat zapored, nismo igrali slabo. Prevečkrat izgubimo zgolj z zadetkom razlike."

Crawford: "Kopitar in Frolov kot Jagr"
Trener Los Angelesa Marc Crawford je po tekmi pohvalil predvsem navezo Anže Kopitar-Aleksander Frolov, ki je skupaj dosegla štiri točke (vsak po gol in podajo): "Oba igrata izjemno. Plošček znata zaščititi tako kot vsi najboljši igralci v tej ligi. Pri tem me spominjata na Jaromira Jagra. V napadu morda še nista tako ustvarjalna, a sta oba zelo mlada."

Odličen večer za goste
V noči na sredo je bilo sicer odigranih 12 tekem, presenetljivo veliko uspeha so imeli gostje, saj so dobili kar osem tekem. Najbolj uspešna je bila Florida, ki se je v Torontu znesla nad Javorjevimi listi z 8:0.