Se bodo morali navijači Tampe zadovoljiti le z repliko Stanleyjevega pokala?

Mož odločitve je bil Moskovčan Oleg Saprikin, ki je dvoboj končal v 15. minuti podaljška, ko je v mrežo pospravil odbiti plošček, ki ga Nikolaj Habibulin ni uspel zaustaviti po strelu Jaroma Iginle. "Njegov poskus je bil odličen. Videl me je blizu vrat, jaz pa sem le skušal priti do paka in ga spraviti v mrežo," je povedal Rus. Strelsko sušo je prekinil ob pravem času, saj gola ni dosegel od šeste tekme prvega kroga končnice proti Vancouvru.

Statistika je zdaj povsem na strani Kanadčanov: od leta 1971 je le New Jersey pred tremi sezonami zapravil vodstvo s 3:2, na 18 prejšnjih finalih, kjer je bil izid 2:2, pa je Stanleyjev pokal kar 14-krat pripadel moštvu, ki je zmagalo na petem srečanju.

Calgary je z deseto letošnjo zmago v končnici v gosteh izenačil rekord lige. Na tujem je dobil tudi vse štiri pete tekme, ki jih je odigral. Prvak je lahko že v soboto.

Eden najbolj zadovoljnih po zmagi Calgaryja je bil trener Darryl Sutter, ki meni, da njegovemu moštvu naslova ne privošči nihče izven Kanade.

Flamesi so povsem nadigrali gostitelje, ki jih je spodbujalo rekordnih 22.426 gledalcev, oblečenih v bele majice. Razmerje v strelih je bilo v prvih dveh tretjinah 25:12, ob koncu pa 36:28.

TAMPA BAY - CALGARY 2:3 (1:1, 0:1, 1:0)
St. Louis 20., Modin 41.; Gelinas 3., Iginla 36., Saprikin 75.
Obrambe: Habibulin 33; Kiprusoff 26.