Pred Calgaryjem (75 točk) in Detroitom (74) je še ogorčen boj za končnico, obe moštvi do konca rednega dela čaka še 16 tekem. Foto: Reuters
Mikael Samuelsson
33-letni krilni napadalec Mikael Samuelsson je lani poleti kot prosti igralec zapustil Detroit in se preselil v Vancouver. S prvim hat-trikom je tudi presegel osebni rekod po točkah v eni sezoni, trenutno jih ima 47 (27+20). Foto: Reuters
Tim Thomas in Nikolaj Kulemin
Nikolaj Kulemin si je takole priigral strel za zmago Toronta v 4. minuti podaljška proti Bostonu (4:3). Foto: Reuters

Opisano se je dogodilo med 46. in 48. minuto "derbija" med Rdečimi krili in Ognjenimi zublji, ki je odločal o trenutnem osmem mestu v Zahodni konferenci. To še kot zadnje prinaša uvrstitev v končnico. Z golom v prazno mrežo je končni izid 4:2 za goste postavil Chris Higgins in Calgary je na 8. mestu prehitel Detroit. Zdajšnjim podpravkom in predlanskim prvakom grozi, da se prvič po 20 letih ne bodo uvrstili v končnico, kar je trenutni najdaljši niz v severnoameriških ligah.

Prvi hat-trik Samuelssona v NHL-karieri
Vancouver medtem končuje maratonsko turnejo 14 gostujočih tekem, ki je bila zaradi olimpijskih iger razdeljena na dva dela. Predzadnja postaja je bila v Koloradu, ki se s Canucksi poteguje za prvo mesto v Severozahodni diviziji in s tem za 3. mesto Zahoda v tabeli za končnico. Avalanchi so sredi tekme vodili že s 4:1, ko je Mikael Samuelsson pokazal svoje mojstrstvo pred nasprotnim golom in s prvim hat-trikom v karieri vrnil goste v igro.

Zmagoviti gol je pripadel Dancu Janniku Hansenu, ki se je dve minuti pred koncem v pravem trenutku zapeljal čez vratarjev prostor, pri čemer se je plošček od njega odbil v mrežo Colorada. Z zadetkom v prazno mrežo je Vancouver na koncu slavil s 6:4.

"Želim si, da takšen preobrat ne bi bil potreben, saj ti takšna tekma pobere veliko moči, a po drugi strani smo pokazali, da igramo vseh 60 minut ne glede na izid, kar pa tudi ni slabo," je po 531. tekmi v Ligi NHL razmišljal Samuelsson, ki je nepričakovano ostal brez olimpijskega nastopa za Švedsko.