Junaka srečanja Cory Stillman (gol in podaja) in Rod Brind'amour (gol) se veselita zmagovitega zadetka. Foto: Reuters
Ryan Miller in Jay McKee nista mogla preprečiti gola Stillmana v 9. minuti podaljška.
Vratar Ryan Miller in branilec Jay McKee nista mogla preprečiti poraza Buffala v gosteh. Foto: Reuters

Buffalo je po 22 minutah vodil že s 3:1 in v vratih Caroline je prišlo do menjave Švicarja Martina Gerberja z novincem Camom Wardom, ki je do konca ubranil vseh 15 strelov, sproženih na svoja vrata. Mark Recchi in kapetan Rod Brind'Amour sta z goloma sredi tekme vrnila Hurikane v igro.

V tretji tretjini so Sablje streljale na vrata gostiteljev sedemkrat, a Carolina le enkrat, kljub temu do spremembe izida ni prišlo. Posebno se je 22-letni Ward izkazal z obrambo ob samostojnem prodoru Maksima Afinogenova.

Usodna izklučitev
V podaljšku je ob izključitvi J. P. Dumonta Cory Stillman prišel do odbitega ploščka in ga potisnil med nogami vratarja Ryana Millerja v mrežo.

"Nismo hoteli zaostati s 3:2," je veselo razlagal strelec zmagovitega gola Stillman. "Smo navdušeni, vračamo se v Buffalo, kjer tudi hočemo dokončati posel," je še dodal 33-letno levo krilo. Zmagovalca tega dvoboja v velikem finalu letošnje Lige NHL čaka Edmonton, zmagovalec Zahoda.