Pittsburgh je v domači dvorani neporažen že od 24. februarja. Foto: EPA
Crosby junak Pittsburgha

Zvezdnik Pingvinov je prvič zadel v 18. minuti, kar je bil sploh prvi gol Pittsburgha v finalni seriji. Divji navijači so bili spet na nogah na začetku druge tretjine, ko je Crosby ob igralcu več povišal na 2:0. Obakrat je bil med podajalci Marian Hossa.

Hallova podaja od Osgooda v gol
Rdeča krila je v 35. minuti prav tako ob številčni premoči v igro vrnil Johan Franzen. Odločitev je padla v 48. minuti, ko se je plošček po podaji Adama Halla od vratarja Chrisa Osgooda odbil v mrežo. V 54. minut je z modre linije poraz ublažil Mikael Samuelsson. Razmerje v strelih na gol je bilo 34:24 v korist Detroita.

"Tudi na prejšnjih tekmah nismo bili brez priložnosti, vendar plošček ni hotel v mrežo. Zadevali smo vratnice, plošček se ni odbijal v naš prid, tokrat pa smo končno zadeli. Zdaj je trenutek na naši strani," je dejal Crosby. Gostujoči branilec Brian Rafalski pa je povedal: "Nismo igrali tako dobro, kot bi morali. Dobro smo se držali do prvega zadetka. Ta jim je dal krila in navijači so oživeli."

Statistika ni v prid Pittsburgha
Čeprav so Pingvini v letošnji končnici doma še neporaženi (9:0), statistika ne govori v njihov prid. Od 31 moštev, ki so v zgodovini Stanleyjevega pokala povedla z 2:0, jih je na koncu pokal dvignilo kar 30.