Eric Fehr, desno krilo Washingtona, je dvakrat premagal Marka Andreja Fleuryja. Foto: Reuters
Sidney Crosby
Sidney Crosby (levo) je ostal brez točke. Nekoliko ga je ustavil tudi nalet ob koncu druge tretjine, ko ga je od zadaj zrušil David Steckel, vendar nenamerno. Foto: Reuters
Chris Kunitz in Aleksander Ovečkin
Zimska klasika je ponudila vse tisto, kar si želijo gledalci, tudi pretepe. V zadnji tretjini sta si v lase skočila Chris Kunitz in Aleksander Ovečkin. Foto: Reuters
Le enkrat so se navijači Pittsburgha res veselili - ko je v 23. minuti zadel Jevgenij Malkin. Veselje je trajalo le štiri minute. V 27. minuti je namreč Mike Knuble že zadel z igralcem več. Foto: Reuters
Imenitna kulisa, ki jo lahko ponudi le tekma na prostem. Foto: Reuters

25-letni Kanadčan Eric Fehr je v drugi tretjini Washington popeljal v vodstvo 2:1, v 52. minuti pa po strelu iz zapestja odločil dvoboj večnih rivalov, ki si ga je na novega leta dan na Heinz Field stadionu (domovanje NFL-ekipe Pittsburg Steelers) ogledalo 68.111 gledalcev.

Varlamov blestel zlasti v prvi tretjini
Vodilna ekipa vzhodnega dela lige NHL je sicer povedla, potem ko je Jevgenij Malkin na začetku druge tretjine po desni strani krenil v napadalno tretjino in z natančnim strelom premagal Semjona Varlamova. Ta je v nadaljevanju ustavil vse strele in bil z 32 obrambami izbran za najboljšega igralca klasike. Polovico strelov je ubranil v prvi tretjini, v kateri ni manjkalo razburljivih trenutkov, vendar golov ni bilo.

Crosby drugič zapored brez točke
Derbi je imel poseben čar zaradi Sidneyja Crosbyja in Aleksandra Ovečkina. Crosby je zaznamoval letošnjo sezono (je prvi strelec, v statistiki ima 32 golov in 33 podaj) in je imel do sredine tekme proti Islandersem popotnico 25 tekem, na katerih je vknjižil vsaj točko. Plošček ga drugič zapored ni najbolj ubogal in noben od petih strelov ni hotel v gol.

Blagor nogometašem!
Tudi Ovečkin (6 strelov) je ostal brez točke, po tekmi pa je bil navdušen zaradi izjemnega ozračja, ki so ga pričarali navijači: "To je ena najlepših izkušenj v mojem življenju. Lahko si samo predstavljam ameriške nogometaše, ki vsako tekmo igrajo pred tako množico. Nekaj takšnega bi si želel vsakič!"

Visoke temperature topile led
Niti vreme ni pokvarilo klasike. Igralcev dež, veter in visoka temperatura (10 stopinj) niso motili, čeprav se je led topil in ledena ploskev ni bila najboljša, gledalci pa so se znašli po svoje in nekateri prišli oblečeni tako, kot da gredo na plažo - v kratkih hlačah. Vsi so bili navdušeni in razlagali, da se le še Super Bowl (finale ameriškega nogometa, ki bo čez en mesec) lahko meri s tem spektakularnim dogodkom.

Kralji slabo v leto 2011
Los Angeles je z 0:1 izgubil proti San Joseju. Odločil je zadetek Devina Setoguchija (sedmi v sezoni) na njegov 24. rojstni dan. Anttin Niemi je ubranil vseh 29 strelov in devetič v NHL-karieri ostal nepremagan. Anže Kopitar je sprožil dva strela na nasprotnikova vrata.