Obračun Ovečkin - Crosby potrjuje vsa pričakovanja, če jih že ne presega. Oba superzvezdnika Lige NHL sta dosegla svoja prva hat-tricka v končnici. Foto: Reuters
Sidney Crosby in Simeon Varlamov
Sidney Crosby je po izjemni obrambi na prvi tekmi že preučil Simeona Varlamova, zdaj mora tega naučiti še soigralce. Foto: Reuters
Slavje Capitalsov
Viktor Kozlov (dvakrat) in Mike Green sta z natančnimi podajami pripravila prostor za neubranljive Ovečkinove strele. Foto: Reuters

"Izjemna tekma, izjemna predstave mene in njega," se je po koncu druge tekme polfinala Vzhodne konference sredi ameriške prestolnice smejalo Aleksandru Velikemu, ki je na najboljši način odgovoril na izziv svojega tekmeca in kapetana Pittsburgha. "To je izredna stvar za naš šport. Ko imate tako vznemirjenje in pozornost in največji zvezdniki potrjujejo svoj sloves, ko igrajo drug proti drugemu. Izredno," je bil nad predstavo v Verizon Centru navdušen domači trener Bruce Boudreau.

Crosby kraljeval pred vrati
Gostje so povedli, ko je Crosby v mrežo preusmeril strel Sergeja Gončarja. Ob koncu 1. tretjine je Simeon Varlamov (33 obramb) z vratolomnima obrambama preprečil višje vodstvo Pensov. Ovečkin je izenačil na uvodu 2. tretjine. "Sid the Kid" je na sredini tekme izbezal plošček iz Varlamove rokavice za 2:1, a je izid iz bližine hitro poravnal prisebni Dave Steckel.

Odločile Ovečkinove "rakete"
V zadnjih 10 minutah je Ovečkin z dvema izstrelkoma premagal Marc-Andreja Fleuryja (29 obramb), ki se je soočil s kar 12 streli superzvezdnika iz Moskve. Ob zadnjih obupnih poskusih je Crosby pol minute pred koncem iz bližine dosegel še tretji gol, za kar pa v nasprotju z domačim asom ni bil zasut s kapami. V nadaljevanju je Pittsburghu zmanjkalo časa, da bi izsilili podaljšek in morebitno izenačenje serije.

Kje se je izgubil Malkin?
"Lepo je zadevati, toda veliko bolje je zmagovati," je bil razočaran Crosby, ki se je ob slavju Ovečkinovega hat-tricka pritožil sodniku. Tudi tokrat je ostal brez otipljive pomoči Evgenija Malkina, ki je kot najučinkovitejši igralec rednega dela na dveh tekmah s Capitalsi zbral le eno podajo. Serija se seli v Pensilvanijo, kjer bo tretja tekma na sporedu v sredo.