Hurikani so preprečili zaostanek 0:2 v zmagah. Foto: EPA
Ryan Miller
Ryan Miller je bil v drugi tretjini ob strelih Rayja Whitneyja nemočen. Foto: EPA

Prva tretjina se je končala z 1:1, nato je Sablje zadel pravi "hurikan" - razmerje v strelih na gol je bilo v drugi tretjini kar 16:4 za gostitelje. Oba zadetka za Carolino je v tem delu igre dosegel Ray Whitney.

Po porazu na prvi tekmi smo bili hudo razočarani, zato smo tokrat pritisnili od samega začetka," je razlagal Whitney, za katerega sta bila to peti in šesti zadetek v letošnji končnici.

Prepozno prebujenje
Justin Williams je v 47. minuti povišal na 4:1, kar pa ni ustavilo Sabelj, ki so vse do konca tekme iskale priključek. Chris Drury je v 52. minuti znižal na 4:2, izid tekme pa je tri sekunde pred koncem postavil Derek Roy. Buffalo je vse tri zadetke dal v "powerplayu".

"Prvih 40 minut je bilo najslabših v letošnji končnici. Delali smo neumne napake, prehod v napadano tretjino pa je bil naravnost katastrofalen," je bil kritičen gostujoči trener Lindy Ruff.

Liga NHL, končnica, konferenčni finale, vzhod

CAROLINA (2) - BUFFALO (4) 1:1
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Kaberle 11., Whitney 27., 33., Williams 47.; Vanek 20., Drury 52., Roy 60.
Obrambe: Ward 16; Miller 31.

Zahod, torek:

EDMONTON (8) - ANAHEIM (6) 2:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.