Veseljev hokejistov Bostona po zmagi proti Montrealu v drugem podaljšku. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Los Angeles je imel v vratih zelo razpoloženega Jonathana Quicka. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin
Aleks Ovečkin je ob koncu srečanja podaril plošček navijačem. Foto: Reuters

V manj kot šestih minutah so si soigralci poškodovanega Anžeta Kopitarja priigrali tri gole naskoka. Za 3:0 so zadeli Wayne Simmonds, Kyle Clifford in Dustin Penner, ki so poskrbeli, da je po vsega devetih minutah Finca Anttija Niemija v vratih zamenjal rojak Antero Niittymäki. Niemi je zbral le eno obrambo. Niittymäki je obranil prav vseh 18 strelov, a je bil v nasprotnih vratih za Morske pse nerešljiva uganka Quick. "Najpomembneje je, da bomo odigrali vsaj še eno tekmo. Popolnoma smo osredotočeni na šesto tekmo," je dejal junak zmage, ki je bil premagan le v šesti minut druge tretjine, ko je bil uspešen Patrick Marleau.

Bruinsom drama v Bostonu
Večna rivala Boston in Montreal sta do zdaj odigrala že kar 164 tekem v končnici. Tokratna drama v TD Gardnu je v drugem podaljšku pripadla domačim Bruinsom (2:1). Odločilni zadetek je v 90. minuti igranja zabil Nathan Horton, ko je v mrežo Habsov pospravil odbito ploščico po poskusu Andrewa Ferenca. Kosmatinci so v seriji dobili tretjo tekmo zapored. Blestela sta oba vratarja, ki sta se letos februarja v vse splošnem pretepu pomerila tudi s pestmi. Bostonov Tim Thomas se je izkazal s 44 obrambami, Carey Price pa jih je zbral še pet več.

Ovečkin in Neuvrith za napredovanje Capitalsov
Capitasli so s 3:1 doma premagali Rangerse in se uvrstili v nadaljevanje končnice. Prvi imeni zmage Washingtona sta Michal Neuvirth, ki je obranil 26 strelov, in kapetan Aleksander Ovečkin, ki je prispeval gol in podajo. Ruski superzvezdnik je dosegel drugi gol za Capitalse. Zadrsal je z desne in mojstrsko premagal Henrika Lundqvista. V šesti minuti so gostitelji povedli. Z igralcem več je bil uspešen Mike Green. Med strelce se je vpisal še Aleksander Semin. Častni zadetek za goste iz New Yorka je ob slovesu od letošnje sezone 30 sekund pred koncem dosegel Wojtek Wolski.

Tampa se je uspela rešiti pred izpadom. V Pittsburghu so gledalci videli kar deset zadetkov, od tega kar osem v domači mreži Pingvinov. Po dvakrat so za goste s Floride zadeli Steven Stamkos, Simon Gagne in Pavel Kubina.