Jaromir Jagr (skrajno desno, številka 68) prejema čestitke soigralcev. Foto: EPA
Vesa Toskala
Finski vratar Toronta Vesa Toskala je v prvi tretjini prejel 4 gole. V naslednjih dveh ga je med vratnicama zamenjal Andrew Raycroft. Foto: Reuters

Čeh je v drugi tretjini v obraz dobil ali plošček ali pa palico. Kakor koli, na klop je pridrsal okrvavljen in brez treh zob. A prekaljenega Jagra smola ni vrgla iz tira, saj je sredi 3. tretjine dosegel zmagoviti gol za 2:1, malo kasneje pa podal še Brendanu Shanahanu, ki je postavil izid tekme.

"Nisem se še pogledal v ogledalo. Jutri je noč čarovnic, tako da mi sedaj ni treba kupiti maske," se je na svoj račun pošalil 35-letni Čeh.

Devin Setoguchi bi si težko zaželel lepši debi v Ligi NHL. 20-letni Kanadčan je bil namreč z dvema goloma v razmiku manj kot treh minut junak zmage San Joseja nad Dallasom (4:2). Za povrhu še v gosteh. "Noro, niti v sanjah si ne bi upal pomisliti na takšen razplet," je bil navdušen 8. izbor na naboru leta 2005.

Žvižgi za Javorjeve liste
Pravi polom je na domačem ledu doživel Toronto, saj ga je Washington nadigral kar s 7:1. Maple Leafsi so sicer na nasprotna vrata sprožili tri strele več (33:30), a kaj ko je pri Capitalsih blestel Nemec Olaf Kolzig. Alex Ovečkin je zabil dva gola. Toronto je na 9. domači tekmi izgubil že šestič. Navijači so že po koncu 2. tretjine svoje ljubljence v slačilnice pospremili z žvižgi.