Philadelphia je nazadnje igrala v konferenčnem finalu leta 2003, ko je klonila proti Tampa Bayu. Foto: Reuters

Uspeh Letalcev pomeni, da bomo prvič po letu 2003 spremljali ameriški finale Stanleyjevega pokala, ki ni odšel v kanadske roke že vse od leta 1993.

Canadiensi so do 35. minute vodili s 3:1, potem pa so v manj kot treh minutah prejeli tri zadetke. Upanje gostiteljem je v 43. minuti povrnil Andrej Kosticin, odločitev pa je padla tri minute pred koncem, ko je zadel Scottie Upshall. Piko na i je v zadnji minuti postavil Mike Knuble.

Philadelphia, lani še zadnje moštvo v ligi, zdaj v konferenčnem finalu čaka zmagovalca dvoboja Pittsburgh - NY Rangers.