V Pragi so že v prvi postavi zaigrali trije Čehi in dva Slovaka, kar je bila še dodatna atrakcija za 17 tisoč gledalcev, ki jim ni bilo žal denarja za drago vstopnico. Foto: Reuters
Sidney Crosby in Daniel Alfredsson
Pozdrav kapetanov Pittsburgha in Ottawe pred tekmo. Na koncu je bil lahko bolj zadovoljen Sidney Crosby, ki je prispeval podajo ob izenačenju na 3:3 v 44. minuti. Foto: Reuters

Pred 17 tisoč gledalci v češki prestolnici je Rangersem zmago proti Tampi Bay z 2:1 priboril center Brandon Dubinsky, ki je ob igralcu več zadel šest minut pred koncem. Razmerje v strelih je bilo 41:21 v korist Rangersov, ki jih je julija zapustil Jaromir Jagr (kariero nadaljuje v ruskem prvenstvu).

V Stockholmu je Pittsburgh s 4:3 premagal Ottawo. Tyler Kennedy je dosegel dva gola, tudi odločilnega v podaljšku po strelu z zapestja. S tem je pokvaril večer kapetana Ottawe Daniela Alfredssona, ki so ga navijači bučno pozdravili.

Vodstvo Lige NHL je tako po lanskem uvodu v Londonu šov uspešno preneslo še na celinsko Evropo, kjer bosta v nedeljo na istem prizorišču novi tekmi istih nasprotnikov.